Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler | Hanımların Dünyası

loading...

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler:

Bu diyet adını tıp doktoru olan Pierre Dukan’dan alan ve sonuçları uygulayanlar tarafından oldukça memnun kalınan bir diyettir. Bugüne kadar elbette ki onlarca hatta yüzlerce diyet çeşidi duymuşsunuzdur. Birçoğunu denemiş hatta memnun kalmamışsınızdır da eminim. Çünkü bu diyetlerin neredeyse tamamına yakını sadede hızlı bir şekilde uygulanıp kısa süre de yağ’dan değil de sudan ya da kastan götüren diyet türleridir. Ama dukan diyeti hakkında bilinmeyenleri sizlere şimdi bahsedeceğiz. Farkını kendiniz anlayacak ve hemen uygulamak isteyeceksiniz. Dukan diyeti hakkında bilinmeyenler dendiğinde akla ilk protein ağırlıklı beslenme gerektirdiği geliyor eğer daha önce birkaç bir şey duyduysanız.

Bu diyeti Doktor Dukanın da keşfetmesi aslında bir hayli ilgi çekici olmuştur. Kendisine gelen bir obezite hastasının, diyet listesinden asla eti çıkarmamasını istemesiyle başlıyorlar. Doktor dukan da ona göre protein ağırlıklı bir liste hazırlıyor. Ve bunun sonucunda inanılmaz şekilde değişimler gözlenince adı duyuluyor. Fazla kiloların verildiği zamanda hastalar sebze, protein ve yulaf tüketiyorlar. Daha sonra kilo verimi sağlandıkça listeye meyve eklenmeye başlıyor. Tabi bu meyveyi de kafamıza göre yapamıyoruz elbette ki. Kalorisi düşük sindirimi kolay meyveleri tercih etmemiz gerekiyor.

Dukan diyetiyle kısa sürede sağlığınızı bozmadan ve istenen şekilde yağdan vererek forma girebilirsiniz. Özellikle diyeti uygularken yapılması gereken en önemli şey ise istikrar ve sabır. Dukan diyeti hakkında bilinmeyen sadece bunlarla sınırlı değildir. İşte dukan diyeti hakkında edindiğimiz diğer tespitler: Bu diyet 4 aşamadan oluşmaktadır. İlk 2 evre zayıflamak son 2 evre ise ideal kiloyu korumaktır. Bu 4 evreyi şöyle açmakta mümkün. Atak evresi yani saf protein evresi olan 1. Evre, uzun süre aç durmak veya sadece protein tozuyla diyet uygulaması gibi hızlı sonuç veren evredir. Ancak hızlı kilo vermek isteyen kişiler biraz sabırlı olması gerekir. Kilo vermek kişiden kişiye değişiklik gösterse de en hızlı sonuç alınan dönemdir.

Dukan diyetinin 2.evresi seyir evresidir. Seyir evresi, atak evresinden farklı olarak tüm pişmiş ve pişmemiş sebzelerin diyet listesinde yer almasıdır. Bu evrede izin verilen gıdalar tavsiye edilen miktarlarda ve zamanlarda tüketilir. Bu evrede tam bir özgürlük varmış gibi görünebilir ancak yinede aç kalmak önerilmektedir. Güçlenme evresi olan 3.evre, verilen kiloların kontrol altında tutulmasını ve tekrar kilo alımını önlemek amacıyla pekiştirme sürecine girilir. Bu evrede ekmek ve meyvelerde tüketilmektedir. Hatta kontrollü olarak karbonhidrat içeren gıdalar da tavsiye edilir. Dukan diyetinin son evresi olan 4.evre koruma evresidir. Uygulanan diyetin sonucunda verilen kiloların geri alınmaması ve ideal kilonun korunmasını amaçlar.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb