Dukan Diyet Önerisi | Hanımların Dünyası

loading...

Dukan Diyet Önerisi

Dukan Diyet Önerisi

Formunuzu Koruyan Dukan Diyet Önerisi

Sağlıklı yaşam için sağlıklı bir beslenme ve düzen oldukça önemlidir. Bunların sağlanamadığı ortamlarda obezite, şişmanlık ve çeşitli hastalıklar yer alır. Özellikle birçok insanın problem haline getirdikleri kilo probleminden uzaklaşmak ve zayıflamak oldukça güçtür. Kilo alan bir insan için sonradan istenilen kiloya ulaşmak irade ister. Eğer irade bu konuda zayıf ise kişi sürekli yeme gereksinimine devam edecek ve daha fazla kilo alarak sağlığından olacaktır. Peki, formumuzu koruyan ve en çok tavsiye edilen diyet önerileri nelerdir? Birazdan sizlere çok tanınmış kişilerden formunuzu koruyan diyet önerisinde bulunacağım. Umarım bu yazıda iyi bir sonuç elde edersiniz. En Çok Yapılan Muhteşem Diyet! Sağlıklı zayıflamanın en güzel yöntemi bilinçli olmak ve kendine düzgün bir düzene oturtmaktır.

Birçok uzman, diyetisyen kilo ile baş etmenin en etkili yöntemi istikrarlı bir iradenin sağlanmasıdır. Yani verdiğiniz kararlara önce kendinizin inanması gerekir. Bunun için ben yaparım diyecek ve uygulamayı düzenli bir şekilde hayata geçireceksiniz. Sizi için hazırladığımız en çok yapılan muhteşem diyet neler hep birlikte öğrenelim.

Dukan Diyeti Önerisi : Uzman Dr. Pierre Dukan; hazırladığı bir diyet listesinde protein ağırlıklı beslenme şeklini tercih etmiş.4 aşamayı ele almış. Bunlar: Atak, kilo verme, korumaya hazırlık ve sürdürmektir. Kısacası sizin için bu 4 ana başlangıcın sıralaması çok önemlidir.

İşe önce ataktan başlayalım. Atak uygulamasında yoğun bir protein vardır. Yumurta, süt, yumurta yağsız olacak şekilde, balık, yemeyi tercih ediyorsunuz.

İkinci aşamasında ise kümes hayvanlarını tercih ediyorsunuz. Bunlar tavuk, hindi ve diğerleri.

3 aşama kilo verme bunlara kendinizce bir liste hazırlayarak çok az miktarlarda yeme alışkanlığı ediniyorsunuz.

4.aşama ise sürdürme işlemidir. İradenize yenik düşmeden ben yapabilirim ve devam edeceğim sözünü yerine getiriyorsunuz. Sebze olarak lif içerikli zengin gıdaları seçin. Örneğin brokili, kivi, ıspanak, semizotu, tere otu kısacası yeşil sebzeler ağırlıklı olacak. Sabah kahvaltısında her şey yiyin. Süt ve süt ürünlerinde yağsız olanı tercih etmeniz sizde kilo yapmaz. Ekmeği, tahıl ekmeği ve ya kepek ekmeği olarak en az 2 dilim kadar tüketin. Düzenli şekilde günde 3 öğün her şeyden yiyin ama kural her şeyden az ve yağsız olanı tercih etmektir. Dukan diyetinde baskı yoktur. Sadece size bırakılmış bir irade söz konusudur. Sağlıklı günler dileği ile dukan diyeti önerisine uymanızı öneririz.

 Dukan Diyet Önerisi Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb