Düğün Müzikleri

Author

Categories

Share

Düğün Müzikleri

Evlilik için önceden hazırlanan mekâna düğün mekânı denir. Düğün mekânlarında tercih edilen performans istenilen kalitede sağlandığı zaman ortaya çok kaliteli bir ekip ve organizasyon çıkar. Çalınan müzikler yüksek performans ve yakaladığı başarı ile eğlencenize eğlence katacak ve size o anı ölümsüz yaşamanıza yardımcı olacaktır. Düğün müziklerinde kalite ve ortam eğer hayal ettiğiniz gibi değil ise bu sizde uzun yıllar etki bırakacak ve kendinizi sürekli keşkelerde bulacaksınız. Bu yüzden bir düğün mekânı tutulmadan önce her şey hesaba katılmalıdır. Çeşitli araçlar ve müzik programları ile sağlam bir ekibe ihtiyacınız var. Bu sizi düğününüz için mükemmeliyetçi ruhu temsil edecektir. Çeşitli organizasyonlar ve çeşitler için sizin yön bulmanıza yardımcı olacağız. O halde nasıl bir düzenek oluşturmalısınız isterseniz size hayal ettiğinizden daha güzel bir düğün müzikleri gurubundan bahsedelim. Bakalım bu aşamalarda neler yapmanız gerekecek hep birlikte öğrenelim. Şimdi sizlere düğün firmaların en çok önerdiği en iyi düğün parçalarından bahsedeceğiz. En iyi düğün parçalarında, artık sıradan basit düğün müziklerinden sıkıldınız mı size son zamanların popüler olan seçmelerden örnekler vereceğiz.

Düğün şirketlerinin en çok tavsiye ettiği gelin ve damadın salona girdiği anda çok romantik bir köprü oluşturulması ve o müzik ile köprüden halka şeklinde sırası geldiğince geçilmesidir. Tabii ki başta gelin ve damadın köprüden geçerek girdiği o muhteşem geçiş ve sonrası kaliteli bir yabancı dans müziği ile dansın sürmesidir. O an bütün ışıklar söner ve ortada romantik loş bir ışık parlak temalar ile yüze lanse eder. Çiftler dans ederken son derece mutludur. O etkileyici müziğin ardından gelin ve damat yerine alınır ve önlerine kocaman bir düğün pastası gelir. Pasta istenilen tarifte kesilir. Gelin ve damat birbirlerine pastadan yedirerek bu anı ölümsüzleştirirler. Giriş müziklerinde en çok tercih edilen isim, Deejay Servıce By ‘dir. Ayrıca adını çok duyduğumuz Mehmet Kambur’dan muhteşem giriş müzikleri de bu seneni en çok trend yapmış giriş müzikleridir. Düğün müzikleri için en çok dikkat edeceğiniz konu girişi müziğini siz belirlerken çok fazla hüzünlü ya da melankolik tarzlar olmamalıdır. Bu duygusallık yerine daha enerjisi yüksek giriş müzikleri tercih edilmelidir. O giriş müziği esnasında siz adeta hayallere uzanmış gibi olacaksınız. Potansiyeli ruhunuza taşımayı bilmeli ve seçmelere en tarz müzikleri keşfetmelisiniz.2017 yılına özel giriş müzikleri neler merak ediyor musunuz sizlere şimdi vereceğimiz örnekleri bir yere not edin. Kendi düğününüzde bu tercihleri özellikle seçme gereği duyabilirsiniz. Bu örnekler:

• John Miles en seçkin giriş müzik isimlerinden birisidir. Genelde en çok bu isim tercih edilir.

• Can Atilla ( Denizlerin Efendisi) Oldukça romantik ve huzur veren bir müziktir.

• Kadabostany-Walking With-a ghost (Romantik yabancı bir dans müziğidir)

• Game of Thores

• Therion-Vovi en çok sevilen müzikler listesinde yer alır. Peki, bu güzel örneklere göre dans önerileri tam olarak neler bir de sizlere bu konu hakkına bilgilendirmelerden bahsedelim.

Düğünde seçilen müziklerden ziyade bir de bu müziklere uyum sağlamak oldukça önem taşımaktadır. Dans etmeyi seven birisi iseniz çiftiniz ile piste ilk siz çıkın ve bu hünerinizi hepsine gösterin. Bu sizin hem yeteneğinizi hem de eşiniz ile olan bağınızı pekiştirecektir. Uyumu yakalayabilmeniz için müzik dilinden anlamanız gerekir. Hiç alakasız bir müzikte dans etmeye kalkarsanız bu biraz komik olur ve daha sonra farkına vardığınızda kendinizi düğün sonrası izlediğinizde hatalarınızı görürsünüz. Hatalarınızı görmemeniz için önceden eğitim almak ve bildiğiniz danslarda cesaretinizi toplamanızı tavsiye ediyoruz. Düğün müziklerinde amaç o güne en yakışanı yapmak ve anı doyasıya yaşamaktır. Düğün müzikleri sizin için önem taşımalı ve o güne sizi özel hissettirmelidir. Yemekli düğünlere özel alternatif seçeneklerde mevcuttur. Unun için bu yılın ve önümüzdeki birkaç yılın en çok seçilen müziklerini ele aldık. Size hem nostalji hem caz hem pop havası estiren değişik renk ve temaları ile muhteşemliği sunuyor.

Mekân için önceden ayarlayacağınız bu fevkalade özellikler ile gelen konuklarınızı da şaşırtacak ve bu anı unutulmaz kılacaksınız. Düğün öncesi bir hazırlığa giriştiyseniz özellikle partnerinizi memnun etmelisiniz. Onun bu hayalini gerçekleştirdiğiniz zaman en çok siz mutlu olacaksınız. Birçok yerde kına ve organizasyonlarında öncelik bayana sorulmalı ve arada olan güzel bir seçim ile hayal ettiğiniz düğünü yapmalısınız. İnsan bir kere evleniyor ve bu ilkler hiçbir zaman unutulmuyor. Peki, yemekli düğünlerde konsepte uygun hazırlıklar ve düğün müzikleri nasıl olmalıdır. Bu konuda size öncelikle yemekli düğünlere göre müzik önerilerinde bulunacağız. Bu sene en çok popüler olan birkaç müziklerden sizlere bahsedeceğiz. Bunlar:

• Me Canse de amerte-Enanitos Verdes

• Oasis-Wonderwall

• BUNBURY-Mas alto que nosotros solo el cielo

• Gotan Project-Diferente

• Yukarıda bahsettiğimiz yemekli düğün davetiyelerinde sizler daha hoş dakikalar geçirecek ve değişik bir düğün havasında kendinizi bulabileceksiniz. Ayrıca koyu sohbetler bu ortamda bir başka güzel olmaktadır. Düğün temanıza uygun düğün müzikleri de oldukça önemlidir. Düğün seçeceğiniz mekânın yeri ve alanı için en önemli özelliğidir. Dar bir mekâna bir sürü misafirin geldiğini düşünün siz orada mahcup olacak ve utanacaksınız. Konukların birçoğu ayakta kalmak zorunda kalacak ve kısa süre sonra o mekândan ayrılmak isteyecekler. Düğün mekânı yeri ve oynama alanı iyi düşünülmelidir. Çünkü düğün en az 3 saat kadar dolu dolu geçmektedir. Burada yüksek enerji, müzik ve değişik görsellikler yer alır.

Müzik temalarınızın müzik kriteriniz ile uygun olması gerekir. Alakasız bir temaya alakasız bir müzik kesinlikle düşünülemez. Eğer her şeye rağmen klasik müziklerden vazgeçemiyorsanız ağır müzikler için tema seçimi yapmanız tavsiye edilir. Tema müzik ile eş değer de ise göze daha uyumlu gelir ve hoş bir anı yakalamış olursunuz. Peki, yılların eskitemediği düğün müzikleri neler size bunun için özel birkaç tane örnek vereceğiz bu sizin seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Bakalım tam olarak bunlar neler: Temanıza uygun klasik ve eski düğün müzikleri tavsiyelerinden birkaç tanesi

• Nouvelle-Vague-Manner Of Speaking

• Pedro Aznar-Ya no hay forma de pedir perdon

• ODİ-Something-Beatiful

• Be Folds-The Luckiest

• Bu verdiğimiz düğün müzikleri örnekleri ile farklı bir tema ve değişik bir stil ile farkındanlığınızı ortaya serebilirsiniz. Düğün mekânlarında düğün sanatçılarının da önemi oldukça büyüktür. Düğüne eşlik eden ve size unutulmaz bir geceyi yaşatan sanatçılar eğitimli sesleri ile ortama değişik bir güzellik katmaktadır. Burada tercih size almıştır. Dilerseniz isteğe göre şarkı tercihi isteyebiliyor, düğün müziklerinde kendi zevkinize hitap eden melodileri seçebiliyorsunuz. Düğün müziklerinde limitsiz bir eğlencenin içinde kendinizi bulabilirsiniz. Sadece düğünlerde değil canlı eğlence mekânlarında da düğün müziklerinden faydalanabilirsiniz. Nişan, kına sünnet ve diğer özel gecelerde de bu müzikleri kullanabilir güzel bir günün unutulmaz resimlerini çizebilirsiniz. Bazen güzel tercihler yapmak güzel başlangıçlara vesile olur. Eğer siz bu projenizi nasıl özenle düzenlerseniz karşı tarafın size vereceği üstün değer ortaya çıkar. Bu yaşamın gerçeğidir ki insanlar değer verdiklerinde ve karşı tarafa bunu koşulsuz bir şekilde hissettirdiklerinde bunu en dipten yaşamayı hak ederler.

Özel bir ses sanatçısı düğünün bütün rengini canlandırabilir. Oradaki konuklar kendilerini bu sayede daha özel hissedebilirler. Ve mekânı kolay kolay bırakmaz istemezler. Bir de yeni tarz şarkılar varsa insanların en derin duyguları o an için ortaya çıkmış olur. Yüksek enerji ile eğlence keyiflerini bu şekilde sürdürmeye devam ederler. Düğün müzikleri için firma ile iletişim içinde olmanız sizin açınızdan daha önemli olur. Çünkü firma her düğünün konseptine uygun müzikleri önerir. Ve sizin için nelere ihtiyacınız olduğunu önceden dile getirir. Mutlu bir evlilik yoluna girmenin dez avantajı yaşanan ilklerdir. Nasıl ki bir gelin için gelinlik ön planda ise bir damat içinde o gelinliğin içine yakışacak kişiyi en güzel ortamda eğlendirmektir. Gelin ve damadın hayalleri istenilen nitelikte ise bu organizasyon uzun yıllar geçmesine rağmen unutulmaz ve hep bir yerlerde hatırası olur. İlerde çocuklarınıza sizden bahsettiğinizde en güzel düğün konseptini onlara izleterek hayal bir evliliğin resmini verebilir ve o güzel resmin meyveleri olduklarını hatırlatabilirsiniz. Eğlencenin mekanizması seçilen şarkı ve müziklerdir. Onların en iyi şekilde konsepte uygun olması harika bir ortamın oluşacağını gösterir. Tarzınız ne olursa olsun size uygun her daim değişik tarz ve modellerde yeni düğün şarkıları ve düğün müzikleri bulunmaktadır. Yeter ki siz tercihiniz doğru yerden yapınız. Mutlu olmak için mutlu etmek gerekir. Düğün için önceden hazırlıklara başlayın ve aceleci kararlarda kendinizi bulmayın. Çünkü her şey sizin seçtiğiniz ile son bulur. Bu nedenle vereceğiniz paraya göre en iyisini elde edebilir ve bu verdiğiniz paranın kesinlikle boşa gitmediğini anlarsınız. Mutluluklar sizinle olsun.

Author

Share