Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Püf Nokta | Hanımların Dünyası

loading...

Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Püf Nokta

Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Püf Nokta

Düğün fotoğrafçınızı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar neler?

 

Bütçe Ayırın

Özgün düğün fotoğraflarınızın olmasını istiyorsanız, bunun için belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Ciddi bir ekibe ve teknik donanıma sahip iyi bir düğün fotoğrafçısıyla çalışmanın etkisini hem düğün fotoğraflarınızın kendilerinde hem de düğün fotoğraflarına bakan yakınlarınızın hayranlıkla dolu gözlerinde göreceksiniz!

Hepsine Bakın

Mümkün olduğunca fazla sayıda düğün fotoğrafı ve video firması inceleyin. Mümkün olduğunca fazla firmadan düğün fotoğrafı çekimi için ücretbilgisi isteyin. Yaptıkları işleri incelemek nasıl bir şey istediğiniz kadar, neleri istemediğiniz konusunda da fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bakmaktan sıkılmayın!

 

Portfolyolarını İnceleyin

Çalışmayı planladığınız fotoğrafçının daha önce yaptıkları işlere bakın. Birlikte çalıştıkları çiftleri arayıp çalışmadan memnun kalıp kalmadıklarını sorun, firma konusunda doğru seçim yapmanın en etkili yolu budur.

Yüzyüze Görüşün

Düğün fotoğrafı çekimi ilginç bir süreçtir. Güzel sonuçlar sadece ve sadece fotoğrafçıyla çekilen kişilerin arasında hoş bir uyumun, sözsüz bir iletişimin oluşmasıyla mümkün olur. Bunun sağlanacağından emin olmak için, fotoğrafçınızla mutlaka yüzyüze görüşün, yıldızlarınızın barışık olduğundan emin olun.

Anlaşmanızı Önceden Yapın

Fotoğrafçınızla önceden anlaşma yapmayı ve düğün tarihinin sizin için reserve edildiğinden emin olmayı ihmal etmeyin.

 

Yalnız Karar Vermeyin

Düğün fotoğraflarınızın temasına ve hangi firmayla beraber çalışacağınıza mutlaka eşinizle beraber karar verin. Unutmayın ki eşiniz de çekimin bir parçası olacak. Bu yüzden hikaye fotoğrafçınızın sizin olduğu kadar onun da içine sinmesi gerekir.

Pazarlık Yapmayın

Yapılan iş sizi, verilen ücret de karşı tarafı tatmin etsin istiyorsanız, pazarlıktan vazgeçin. Düğün fotoğrafçısı için ayıracağınız bütçenin azalması, fotoğraflarınızı kalitesine doğrudan yansıyacaktır.

Modaya Uymayın

Adını çok duyduğunuz biriyle çalışmak için ısrar etmeyin, tam olarak içinize sinen ve yaptığı işleri beğendiğiniz biriyle, tanınmamış olsa da; çalışabilirsiniz. Bu konuda sezgilerinizin sizi yönetmesine izin verin.

 

Süreci Yönetmeyin

Unutmayın, sanatçıların işine karışılmaz. Çalışmaya başlamadan önce kafanızdakileri fotoğrafçınıza aktardıktan sonra onu rahat bırakın. Kafasında sizinle ilgili olarak tasarladıklarını hayata geçirmesine izin verin. Pişman olmayacaksınız.

Geç Kalmayın

Düğün gününüz belli olur olmaz düğün fotoğrafçınızı aramaya başlamalı ve bulur bulmaz o günü size rezerve etmesini sağlamalısınız. Özellikle düğününüz haftasonu olacaksa, tarihler düşündüğünüzden çok daha erken dolacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb