Dudak Silikonu | Hanımların Dünyası

loading...

Dudak Silikonu

Dudak Silikonu

Dudak Silikonu

 

Güzel ve alımlı görünmek için bayanlar birçok yönteme başvururlar. Çekici ve alımlı bir güzelliğin vazgeçilmez unsurlarından biri de dudaklardır. Bu nedenle dudaklarını beğenmeyen kişiler çeşitli dudak estetik operasyonlarına başvururlar. Dudak estetik operasyonları iki şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemlerinden biri geçici dudak dolguları diğer bir yöntem ise, kalıcı olan dudak silikonu uygulamalarıdır. Dudak dolgusu, geçici bir dolgu olduğu için ve çok kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleştirildiği için bayanların en fazla rağbet gösterdiği operasyonlardandır. Çünkü, dudak dolgusu 15-20 dakika içinde yapılmakta ve uygulamayı yaptıran kişiler normal yaşantılarına hemen dönebilmektedir. Bu nedenle son yılların en popüler yöntemi olarak kabul edilmiştir. Ancak bu uygulama ne kadar kolay ve etkin bir uygulama olsa da geçici bir özelliği olduğu için sürekli tekrarlanmak zorundadır. Yüzün vazgeçilmez güzellik unsurlarından bir olan dudakların daha güzel görünmesi amacıyla geçici dudak dolgusunu yaptırmış olan kişiler zamanla daha kalıcı bir güzelliğe sahip olmak için farklı yöntemlere başvurular. Bu yöntemlerden en etkilisi ise dudak silikonu estetiği denilen “Permalip” uygulamasıdır.

Kalıcı ve dolgun dudaklara sahip olmak için en sık başvurulan yöntemlerinden biri “implantı permalip dudak silikonu ” uygulamasıdır. Permalip dudak silikonu, ömür boyu kalıcı olduğu için bayanların tercihleri arasında yer alır. Permailp yönteminde bozulma, aşınma, patlama,kopma ve bozulma gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Çünkü bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için en kaliteli, dudak dokusuna uygun, yumuşak, dudağa uyumlu ve FDA tarafından onaylı dudak silikonu malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerin ikinci sınıf ürünler olması durumunda ise, dudak silikonun sarkması, patlaması ve bozulması söz konusu olur. Bu nedenle dudak silikonu yaptırmak isteyen kişiler güvenilir ve kaliteli estetik malzemeler kullanan uzmanlara bu operasyonları yaptırmaları sağlıkları açısından çok önemlidir. Permalip Dudak Silikonu ile Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır? Dudak silikonu işlemi lokal anestezi yöntemi uygulanarak alt dudak uyuşturulur ve ondan sonra yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Dudak köşesine yakın bir bölgesinden 1-2 milimetrelik bir küçük bir alandan girilerek dudağın kırmızı renk olan alt bölümüne yerleştirilir. Operasyonda özel bir alet kullanılır ve bu aletle tutulan permalip diğer tarafa yerleştirilir. Daha sonra dudak kenarları kendiliğinden eriyen estetik iplerle dikilir ve bu iplerle dikilen dikişlerin alınmasına gerek kalmadan kendiliğinden erir. Permalip dudak silikonu hem alt dudağa hem de üst dudağa yapılmasında bir sakınca yoktur.

Permalip dudak silikonu işleminden sonra dudakta ödem ve şişlikler oluşabilir. Bu şişlikler yaklaşık 3-4 gün içinde azalır ve bir hafta içinde de tamamen kaybolarak normal bir hale gelir. Bu nedenle oluşan bu şişliklerden ötürü endişeye kapılmaya gerek yoktur. Permalip uygulamasının hemen ardından yapılan buz uygulaması için bu şişliklerin ve ödemlerin azalmasını sağlayacaktır. Buz uygulaması operasyondan sonra yaklaşık olarak 3-4 saat sürekli yapılması yeterli olur. Pernmalip dudak silikonu işlemin yaptıran kişiler operasyondan sonra yaklaşık bir hafta boyunca ağızlarını zorlayacak germe ve esneme gibi hareketlerden kaçınmaları gerekir. Ayrıca doktorun verdiği antibiyotik ilaçların kullanılması da olası iltihabi sorunların ortaya çıkmasını engeller. Dudak silikonu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de bu dolgunun patlayıp patlamayacağı ile ilgilidir. Şunu hemen belirtelim ki permalip dudak silikonu çok kaliteli ve özel bir malzeme olduğu için kesinlikle herhangi bir patlama, sızma, yayılma ve akma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. Permalip dudak silikonunun genel yapısı jelibona benzeyen bir kıvamda ve dudağa tamamen uyumlu bir silikondur. Bu nedenle yabancı bir cisim varmış gibi bir his vermez. Ayrıca yemek yemede ve öpüşmede fark edilmez. Ancak elle bastırdığınız takdirde dudak silikonun varlığı belli olur. Bu durum göğüs ameliyatlarında yerleştirilen silikonlar gibi düşünebilirsiniz.

Göğsünüzdeki silikonu memenize dokunduğunda hissetmezsiniz ancak ellinizle iyice bastırdığınızda silikon dolgusunun olduğunu fark edersiniz. Permalp dudak silikonu dışında bir de dudak dolgusu adı altında farklı bir işlem daha yapılmaktadır. Ancak bu iki uygulama arasında farklar vardır ve en güvenilir olanı permalip dudak silikonu işlemidir. Bunun nedeni ise, yüzde ve dudaklarda kalıcı dolgu işlemi akışkan bir yapıya sahip olduğu için güvenilir değildir. Permalip ise solit bir implant olduğu için akışkan değildir. Çevresine yapışmaz, çeşitli reaksiyonlar vermez ve istenildiği zaman çıkartılır. Kalıcı dolgu ise, dokuların içine yerleştirildiği için farklı reaksiyonlar gösterebilir ve çıkartılması mümkün değildir. Bu nedenle dudak estetiğinde kalıcı dolgu yerine geçici dolguların kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak hastalar dudaklarında kalıcı dolgu istiyorlarsa mutlaka permalip dudak silikonunu tercih etmeleri daha sağlıklıdır. Ayrıca permalip silikonun çeşitli boyutları vardır ve isteğinize göre kalınlık ve uzunluk bakımından tercih etmeniz kolaylaşır. Yaptırdığınız permalip dolguyu bir süre sonra çıkartmak istediğinizde ise, bu işlem kolaylıkla yapılabilmektedir. Üstelik dolgu çıkartıldıktan sonra dudakta herhangi bir deformasyon da olmamaktadır. Permalip Dudak Silikonu Fiyatları Nelerdir? Permalip dudak silikonu fiyatları yapılacak işleme göre değişikli göstermektedir.

Sadece alt dudağa ya da her iki dudağa birden yapılmasına bağlı olarak farklı fiyatlar belirlenir. Normal bir lokal anestezi uygulanarak kolayca yapılan dudak dolgusu operasyonları bazı hastalar genel anesteziyi tercih ederek uyutulmak istemektedirler. Bu durumda da fiyat değişikliği söz konusu olur. Bu nedenle dudak silikonu fiyat bilgisine ulaşmak isteyen kişiler, operasyonu yaptıracakları sağlık merkezlerinden randevu alarak muayene olmalıdır. Ancak bu şekilde kesin bir ücret bilgisi hastalarla paylaşılmaktadır. Şimdi de bir diğer dudak estetik operasyonu olan geçici dudak dolgusu hakkında bilgiler vermeye çalışalım. Kalıcı dudak dolgusu veya permalip dudak silikonu yaptırmak istemeyen kişilerin büyük bir kısmı geçici dudak dolgusunu tercih etmektedir. Günümüzde en sık yapılan dudak estetiği operasyonlarını geçici dudak dolgusu oluşturmaktadır. Geçici Dudak Dolgusu Nedir? Son yıllarda yapılan dudak dolgunlaştırma işlemlerinin yüzde 90’nını geçici dolgu yöntemi oluşturmaktadır. Geçici dudak dolgusu yaklaşık olarak bir yıl kalıcılığını sürdürmektedir. Dudak dolgunlaştırma operasyonlarının en sağlıklısı da bu geçici dolgulardır. Dudak dolgularının ana malzemesi hyaluronik asittir. Hyaluronik asit ise vücudumuzdaki gençlik hormonunu sağlayan maddedir. Bu nedenle dudak dolgularının içeriğinde bu madenin bulunması çok önemlidir. Dudağın hareketli olması, kaslı olması ve mukoza içermesi yanlış bir dolgu malzemesinin dudakta daha çabuk erimesine neden olabilir. Bu yüzden dudak dolgusu için özel olarak üretilmiş dolgu malzemelerinin kullanılması estetik güzellik ve sağlık açısından çok önem arz eder.

Geçici Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır? Geçici dudak işlemine başlamadan önce dudak önce lokal anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur. Lokal anestezi işleminin ardından çok ince iğneler kullanılarak dudağa dolgu maddesi verilir. Kullanılan dolgular genellikle 1cc’lik enjektörler halinde hazırlanır ve dolgunun 0,7-0,8 cc’lik kısmı üst dudak için yeterli olur. Geri kalan kısmı ise alt dudağa enjekte edilir. Hastanın dudağının çok ince olması durumunda hazırlanan dolgu malzemesinin tamamı üst dudağa enjekte edilmektedir. Yine hasta daha belirgin bir dudak istiyorsa bu durumda birden fazla dudak dolgusu işlemi de yapılabilmektedir. Ayrıca dudak dolgusu işlemi enjektör dışında “kanül” denilen bir aparat yardımıyla da uygulanmaktadır. Geçici dudak dolgusu işleminden sonra da aynı permalip dudak silikonunda olduğu gibi hafif şişlikler görülebilmektedir. Bu şişlikler bir gün sonra biraz fazlalaşabilir ancak gün içinde yavaş yavaş azalmaya başlar. Yaklaşık bir hafta sonra ise geçici dolgu dudakla uyumlu bir hal alır. Bazı durumlarda morarmalar görülse de bunlar da bir kaç gün içinde geçmektedir. Dudak silikonu uygulamasında olduğu gibi geçici dolgularda da operasyondan sonra buz uygulamak önemlidir. Ancak bu buz uygulaması işlemin yapıldığı gün yapılmalıdır, ertesi gün buz uygulaması kesinlikle yapılamaz.

Geçici dolgu yaptıran hastalar gün içerisinde sıcak yemek yemekten kaçınmaları gerekir. Ayrıca uygulama yapıldıktan sonra dudaklara herhangi bir masaj önerilmez ve dudakların kendi haline bırakılması tavsiye edilmektedir. Geçici dudak dolgularında da kalitesiz ve sağlıksız dolgu malzemelerinin kullanılması sonucu topaklanma ve sertlik oluşmaktadır. Dudakta küçük kistleri şeklinde görülen bu sertlikler zamanla geçse de kalıcı olan kistler de vardır. Topaklanma olduğu durumlarda dudağa hyaluronidaz uygulaması yapılır ve bu uygulama 1 veya 2 kez tekrarlanır. Hyaluronidaz uygulaması bu topaklanmaları geciktirerek dudağın tedavisini kolaylaştırır. Bu nedenle böyle durumlarla karşılaşmamak için dudağa en uygun ve en kalite dolgu malzemeleri kullanılması çok önemlidir. Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları Nelerdir? Geçici dudak dolgusu fiyatları da permalip dudak silikonu gibi uygulanacağı miktara göre değişiklikler göstermektedir. Dolgunun markası, kaç adet dolgunun kullanılacağı, uygulama yaptıracağınız doktora ve kliniğe göre farklı ücretlendirmeler yapılabilir. Fiyat araştırması yaparken çok fazla düşük fiyat veren merkezlerden uzak durmanız gerekir. Çünkü bu dolgu malzemesinin ve kullanılacak aletlerin kalitesiz ürünler olduğu anlamına gelebilir. Güzel bir araştırma yaparak güvenilir merkezlere başvurarak kesin ücret bilgisine ulaşabilirsiniz.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb