Dudak Rengi Ruj Bulunur Mu

Author

Categories

Share

Dudak Rengi Ruj Bulunur Mu Ve Ruj Çeşitleri

Bayanların makyaj malzemeleri arasında oldukça farklı çeşitlere yer verdiği bir malzemeden bahsetmek gerekirse, şüphesiz ki bunlar da ruj modelleridir. Birbirinden farklı renk tonuna sahip olmaları, bayanların da ihtiyaç ve isteklerini daha iyi bir şekilde karşılayabilmektedir. Genel olarak bayanlar, giydikleri kıyafetlere göre ya da makyajlarına uyumlu olarak ruj seçimi yapmaktadır. Mesela bu yazımızda, dudak rengi ruj bulunur mu diye soruları bizlere ileten bayanlarımıza yanıtlar vererek, yine ruj çeşitleri hakkında da bilgiler sunarak yardımcı olacağız. Ruj çeşitleri ve dudak rengi Elbette ki ruj seçimi, kişinin sevdiği, istediği ve tarzı olan renklerden gerçekleştirilmesi gerekse de, yine de yapılan makyaja uyumlu olması da oldukça önemlidir. Mesela, ten renginizi oldukça açık tutuyorsanız bu durumda kırmızı bir ruj sizlere yardımcı olabilecek ve oldukça güzel görünmenizi sağlayabilecektir. Yine bunun yanı sıra sizler ten rengi bir ruj rengine sahip olmak istiyorsanız, elbette ki kozmetik sektöründe hizmet veren pek çok farklı markanın bünyesinde, dudak renginize uygun tonu yakalayabileceksiniz.

Peki, dudak renginize uygun olan bu ruj tonu sizin ten renginize ya da makyajınıza uygun mu? Ten rengine göre seçim önemli Yaz aylarında genel olarak daha hafif tonlar tercih edilmektedir. Elbette ki bunlar arasında pembe, şeftali ya da meyve tonlarından yer alan diğer ruj çeşitleri bulunuyor. Yine kış aylarında da daha koyu tonlar tercih edilirken, toprak tonları ya da koyu kahve tonu sizlere yardımcı olabilecektir. Tabi ki yine kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan kırmızı ve bordo renkleri de bayanların tercihleri arasında. Fakat bu seçimleri yaparken, ten renginize olan uyumu gerçekten önemlidir. Mesela yine ruj tonları arasında yer alan, sağlam bir sıklamen, yine bir çingene pembesi ya da parlak bir narçiçeği tonu her ten rengi için uyumlu olmayacaktır. Bunlar gerçekten zor tonlar ve herkes için uyum sağlayamaz. Bunun için genel olarak bileğinizin iç kısmı yani ten renginiz dikkate alınarak tercih edilmelidir. Böylelikle denemelerinizi bilek iç kısmınızda gerçekleştirebilir ve ruj tercihlerinizi yaparken ten renginiz arasında ki uyumu bu şekilde deneyebilirsiniz.

Açık ten renklerinde ilk paragrafta da bahsettiğimiz gibi makyajla olsun ya da olmasın kırmızı ve bordo tonları oldukça güzel durmaktadır. Yine ten rengi açık olanlar için elbette ki pembenin tonları ve diğer canlı renklerde güzel bir seçim olacaktır. Mekâna göre ruj tercih edin Elbette ki yine ruj seçimlerinde, dudak rengi ruj bulunur mu sorularınız bir mekân için oldukça önemlidir. Mesela, abartıdan kaçılması gereken bir ortam da boy gösterecekseniz, şüphesiz ki hafif bir makyaj ve ruj olduğu belli olmayan bir renk tonundan destek almanız gerekiyor. Bu durumda da dudağınızın normal tonunda bir ruj seçimi sizlere gerekli desteği verecektir. Hatta bunun için nemlendirici ve parlatıcı olarak kullanılan modellerden bile tercihlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle doğal renginiz tamamen sizlerin olacaktır. Örnek olarak; iş hayatınızda bir ofiste çalışıyor ve monoton bir çalışma şekliniz var ise; elbette ki daha mat tonlar tercih etmeniz gerekiyor. Yine gündüz saatlerinde tercih edilen mat tonlar sizler için daha iyi bir seçim olacaktır. Fakat güzel bir partideyseniz ve gece güzel bir davette boy gösterecekseniz, hem makyajınıza hem kıyafetinize uygun olan canlı bir renk seçimi de yaparak, iddialı olabilirsiniz.

Bu durumda her ortamda her ruj tonu böylelikle kullanılamaz olup, seçimlerinizde dikkatli davranmanız tavsiyeler arasında. Ruj çeşitleri nelerdir? Elbette ki sınıflarına göre ruj modellerini çeşitlendirmek oldukça mümkün olacaktır. Renklerine göre, tonlarına göre, kullanılan ortama ya da makyaj modeline göre, ten rengine ya da saç renginize göre çeşitler bulabilmek her zaman mümkün olurken, bunları da farklılaştırabilmek oldukça mümkündür. Bu konuda sizlere bazı çeşitlerden bahsetmek gerekirse, şunlara yer verebiliriz. Tabi ki bu seçimler yapılırken, ten rengi, makyaj tonları, kendi tarzınız, kıyafetiniz, ayakkabınız, çantanız ve tüm diğer aksesuarlar ile bir uyum sağlanması doğru bir adım olacaktır. Bunun için de ilk olarak seçimlerinizde yer verebilmesi mümkün olan şu çeşitlere göz atabilirsiniz.

Klasik ruj modelleri  Aslında hem günlük hayat hem de gece makyajları ile birlikte tercih edilebilir. Bu ürünlerin kalıcılığı çok aşırı uzun olmaması ile birlikte birbirinden farklı renk tonu ile tercih etmek mümkündür. Genel olarak dudaklarınıza görünümde renk vermek dışında her hangi bir etki beklenmez. Kolay çıkar ve rahat uygulanır

• Mat rujlar  Yine mat rujlar, dudaklarını daha pürüzsüz gösterdiği söylense de, aslında dudaklarının normalde pürüzsüz olması halinde kullanılması gerekmektedir. Eğer ki dudak yapınız iyi ve pürüzsüz ise sizlere çok güzel bir şekilde eşlik edebilecektir. Daha çok günlük hayatınızda sizlere yardımcı olabilir. Yine iş hayatınızda da gündüz saatlerinde tercih edilecek mat rujlar, daha sakin bir kişiliğinizin olduğunu gösterebilir.  Mesela bu ruj çeşidin bir etkisi daha vardır ki, diğer ruj çeşitlerine göre daha dolgun dudaklara sahip olmanızı, görünüm hali ile sizlere sunacaktır.

• Dudak parlatıcı rujlar  Likit ruj olarak da piyasada pek çok marka dahilinde tüketicilerine sunulan bu modeller, yine beraberinde verilen bir fırça yardımı ile kolaylıkla uygulaması mümkündür.

o Simli ve ıslak bir görünümü olan bu çeşit; yine mat lipglosslar ile birlikte de çıkmaktadır.

o Her ne kadar mat rujlara göre daha az kalıcı bir etkisi olsa da, dudakları kuru, pürüzlü ve cansız görünenler için mükemmel bir seçimdir.

o Daha çok kış aylarında, nemlendirici rujlar ile birlikte kullanılarak, hem dudaklara ıslak ve parlak bir görünüm verilir, hem de kuruluk ortadan kaldırılır.

• Kalem rujlar  Kalıcı bir ruj modeli tercih etmek isteyenlerin tercihidir

o İnce ve kalın uçlu olarak çeşitlere sahiptir

o Uygulama sonrası daha parlak ve daha az pürüzsüzlük sağlar

o Dudaktaki rengini uzun süre koruma etkisi olurken, yine kullanımı ince uca sahip olmasından dolayı diğerlerinden kolay olmaktadır.

o Yine dudak rengi ruj bulunur mu diyenler, bu çeşitlerden ruj tonlarına göz atarak, farklı markalar dahilinde seçimler gerçekleştirebilirler

• Nemlendirici ruj  Aslında dudak rengine en yakın olan modeller olarak tanımlanıyor

o Dudaklarınıza ıslak ve parlaklık kazandırırken, ruj etkisi de verebilmektedir

o Kalıcılığı az ve sürekli yanınızda taşımanız gerekebilir

o Dudak rengi tercih etmek isteyenler, bu modele de göz atarak, ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilir

o Kış aylarında kuruyan dudaklar ve pürüzlü dudaklar için oldukça iyi bir seçim

• Kutu ruj modelleri  Bu ruj modeli diğerlerine göre biraz daha farklı olurken, fırça yardımı ile kullanılmaktadır

o Özel olarak tasarlanmış olan dudak fırçaları kullanılır ve kutudaki ruj içeriğine sürülerek, üst dudaktan başlama sureti ile yan taraflara doğru dudaklarınızı fırça yardımı ile birleştirebilirsiniz.

o Yine kalıcılığı sorulanlar arasında olurken, orta seviye bir kalıcı etkisi bulunmaktadır. Genel olarak bu yazımızda, ruj çeşitlerine yer verdik. Diğer makyaj bilgileri ve sağlıklı yaşam hakkında bilgilere de, yine web adresimiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

 

Dudak Rengi Ruj Bulunur Mu Resimleri

 

Author

Share