Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır

Herkesin dudak şekli ve görüntüsü aynı değildir. Dudakların yapısı kişilere özgüdür. Fakat zaman içinde dudaklardaki dolgunluk ve sıkılık kaybolur ve kadınlar bu değişimleri eski haline getirmek isterler. Dudaklarda kalınlaştırma nasıl yapılır? Diyerek farklı yöntemler uygulamak isterler. Bizde bu yazımızda dudaklarda kalınlaştırma nasıl yapılır sorusunun cevabını ve çeşitli dudak kalınlaştırma yöntemlerini sizlerle paylaşmayı düşündük. Vereceğimiz çözüm önerileriyle sizde dudaklarınızı istediğiniz şekilde dolgunlaştırabilir veya sıkılaştırabilirsiniz. Dudaklardaki bu değişimleri engellemek için güzellik ürünleri ve kozmetik operasyonlar yapılabilir. Ancak bu yöntemler dışında da uygulanacak bazı çözümler de vardır. Evinizde bile kolayca hazırlayabileceğiniz bu yöntemlerin sonuçlarını görünce inanamayacaksınız. Birkaç gün içinde dudaklarınız hem sıkılaşacak hem de dolgunluk kazanacaktır. Ayrıca dudaklarınızın rengi de daha doğal bir görünüm kazanarak daha hoş ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Dudaklarınız ideal bir dolgunlukta olduğu zaman görünümünüzde o kadar güzel olmaktadır. Dudak kalınlaştırma nasıl yapılır, diye merak edenlere şunu söyleyebiliriz.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak veya büyütmek istiyorsanız bazı teknikler uygulayarak yapabilirsiniz. Ya da bazı bitkisel ve tamamen doğal malzemelerden yapılmış bakımlar sayesinde geçici dahi olsa dudaklarınızı ameliyatsız kalınlaştırmanızda mümkün olmaktadır. Fakat dudak kalınlaştırmak için en etkili yöntemlerden biri estetik ameliyatlar olarak kabul edilmiştir. Ancak estetik ameliyat olmak istemeyenler veya ameliyattan korkan kişiler kendi evlerinde kolayca hazırlayıp uygulayabileceği bazı bitkisel yöntemlere başvurabilirler. Bu bitkisel yöntemlerle hayal ettikleri dolgun dudaklara sahip olmak gayet kolay ve çok etkilidir. Ayrıca aşağıda vereceğimiz dudak dolgunlaştırma yöntemlerinin hepsi tamamen doğal ve bitkisel çözümler olduğu için korkmadan kullanabilirsiniz.

Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

1-Bal: Dudakları kalınlaştırmak için en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biri baldır. Bal hem dudaklarınızı dolgun görünmesini sağlar hem de dudaklarınızdaki ölü hücreleri yenileyerek daha canlı dudaklara kavuşmanıza yardımcı olur. Balı şu şekilde uygulayabilirsiniz; diş fırçanıza bir miktar balı koyup, dudaklarınıza hafifçe fırçalarmış gibi uygulayın. Bu uygulama sonrasında dudaklarınızdaki farkı göreceksiniz.

2-Nane Yağı: Dudak kalınlaştırmak için nane yağı da kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayacağınız nane yağı ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Nanenin içeriğinden ötürü hafif bir yanma hissedebilirsiniz, bu durumda korkulacak bir şey yoktur kullanmaya devam edebilirsiniz.

3-Tarçın Yağı: Dudaklarınıza tarçın yağı kullanarakta dudaklarda istenilen dolgunluğa kavuşmak mümkün olmaktadır. Dudaklarınıza tarçın yağını masaj yapar gibi uygularsanız harika bir sonuç elde ederseniz. Tarçın yağı da dudaklarınızda hafif hissizlik durumu oluşabilir ama burada da korkulacak bir durum yoktur. Bu nedenle kullanmaya devam etmenizde bir sakınca yoktur. Tarçın yağı da dudaklarınız doğal bir dolgunluğa ulaşacaktır. Bu yöntemler dışında yine evinizde uygulayacağınız bazı çözüm yolarlıda vardır.

4- Bitkisel Peeling: Dudaklarınıza peeling yaparakta daha kalın dudaklara sahip olmanız mümkün. Bunun için kabartma tozunu kullanabilirsiniz. Kabartma tozu ile birlikte Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağını karıştırın ve dudaklarınıza masaj yaparak sürün. Eğer dudaklarınızda kızarma oluyorsa bu uygulamayı gece yapmanız tavsiye edilmektedir.

Evde Dudak Kalınlaştırma Nasıl Yapılır? Evde dudak kalınlaştırma nasıl yapılır, sorusuna cevap arayan tüm hanımlar için bu harika yöntemleri de şöyle açıklayabiliriz.

-Evde dudak kalınlaştırmak için evinizde yapacağınız en basit yöntemlerden bir diş fırçası kullanmaktır. Diş fırçanızı dudaklarınıza fırçalar gibi uyguladığınızda dudaklarınız dolgunlaşıp daha kalın görünecektir. Ancak diş fırçanızın hijyenine çok dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bu fırçalama işlemini uyguladıktan sonra dudaklarınızın kurumaması için mutlaka nemlendirici bir krem sürmeniz önerilmektedir. Bu işlem hem basit hem de günlük dudak dolgunluğuna ulaşmanız için yeterlidir.

-Yine evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri de vicks kullanmaktır. Vicks aslında bir kremdir ve bu kremi diş fırçanıza küçük bir parça koyarak dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu uygulamayı yaklaşık 2-3 dakika masaj yapa gibi dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Vicks uygulamasını haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Vicks mentol içerdiği için dudaklarınızda bir uyuşma hissi verse de herhangi bir sakıncası yoktur. Bu uygulama sonunda da dudaklarınız daha kalın bir görünüme ulaşacaktır.

-Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız, mutlaka kaliteli bir nemlendirici krem kullanmanız gerekir. Kuru veya çatlamış dudaklar daha ince ve sönük bir görüntüye neden olmaktadır.

-Dudaklarınızı kalınlaştırmak için evinizde buhar masajı yapmanızda çok iyi sonuçlar almanızı sağlar ve daha dolgun dudaklara sahip olursunuz. Bunun için bir bardak suyu kaynattıktan sonra birkaç damla limon suyu sıkıp, bardağı dudaklarınıza yaklaştırarak buharın dudaklarınıza ulaşmasını sağlayın. Dudaklarınız nemlenince parmaklarınızla dudaklarınızı hafifçe aşağıya çekin ve bırakın. İşte bu kadar basit bir yöntem. Sizde daha kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz tavsiyelerimizi dikkate alarak evinizde uygulayabilirsiniz. Dudak kalınlaştırma nasıl yapılır? İle ilgili muhteşem ipuçlarını vermeye devam ediyoruz. Bu ipuçlarını dikkate alarak düzenli uyguladığınızda daha kalın, dolgun ve sıkı dudaklara sahip olmak hiçte zor değil.

İşte size dudak kalınlaştırmak için harika ipuçları:

• Dudaklarınızın daha kalın görünmesi için ilk ipucumuz; kullanacağınız rujların ve dudak kalemlerinin açık renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü açık renkler her zaman dudaklarınızı dolgun ve kalın görünmesini sağlar. Ayrıca kullanacağınız dudak kaleminin dudak renk tonuna yakın olması gerekir. Eğer koyu renk dudak kalemi kullanırsanız çok kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

• Eğer koyu renklerden vazgeçemiyorsanız, dudaklarınızın tam ortasına “highlight” denilen aydınlatıcı ürünlerden kullanabilirsiniz.

• Kullanacağınız rujları dudaklarınıza sürmeden önce fondöten ve pudra sürmeyi de ihmal etmemelisiniz.

• Dudaklarınızı kalınlaştırmanın bir diğer yolu da gün için yapılacak bazı egzersizlerdir. Yapacağınız bu egzersizlerle hem daha kalın dudaklara hem de hoş bir renk elde edebilirsiniz. Bu nedenle kan dolaşımını hızlandırmak için bazı egzersizleri yapmanız gerekir. Bu egzersizleri şu şekilde kolayca uygulayabilirsiniz; dudaklarınızı çok sıkı olmayacak şekilde bir arada tutarak dışarı doğru üfleyin ve “brr” sesini çıkarmaya çalışın. Bu egzersizi 20-30 saniye boyunca sürekli yapın ve her gün uygulayın. Bu şekilde kan dolaşımınız hızlanacak ve daha canlı ve dolgun dudaklara kavuşacaksınız.

• Dudaklarınızın zamanla incelmesine neden olan bazı faktörler vardır. Bu faktörlerden en sık karşılaşılan durum ise, ağız etrafında ve yüzde oluşan gerginlik durumudur. Genellikle duygusal olarak stresli olduğunuz zamanlarda çene ve dudaklarınızı sıktığınız için bu durum zamanla dudak kaslarının incelmesine neden olur ve dolayısıyla dudaklarınızda daha ince bir görünüm verir. Böyle bir durumda sizin yapmanız gereken şey ise, gün içinde ağız bölgenizi ne derece kasıp kasmadığınızı belirlemektir. Sonrasında ise yukarıda belirttiğimiz ağız egzersizlerini her gün düzenli olarak uygulamaktır. Yapacağınız bu doğal egzersizlerle daha kalın ve kırmızı dudaklarınızın olduğunu göreceksiniz.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz ki, dudak kalınlaştırma nasıl yapılır, sorusuna detaylı bir şekilde açıklamaya çalıştık ve birçok öneriyle birlikte bazı ipuçlarını sizlere sunduk. Dudaklarınızın daha kalın, dolgun ve canlı renkte görünmesini istiyorsanız, ama bunu ameliyat ve çeşitli cerrahi operasyonlarla değil de doğal yollardan çözüm bulmak istiyorsanız, yukarıda verdiğimiz formülleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca sizlere sunduğumuz tüm çözüm önerileri hem doğal hem evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Bu nedenle hiçbir sorunla karşılaşmadan daha dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb