Dudak Dolgusu Nedir | Hanımların Dünyası

loading...

Dudak Dolgusu Nedir

Dudak Dolgusu Nedir

Dudak Dolgusu Nedir

 

Çok kullanılmaya başlayan dudak dolgusu nedir? Sizler için konuyu araştırdık. İnsanlarla karşılaştığımızda bu yolda veya bir dergide afişte olabilir ilk olarak dudaklar en çok dikkat çeken organımızdır. İnce dudaklara sahip kişilerin hayali kalın ve dolgun dudaklar olduğu için dudak dolgusu yaptırmak isterler aslında bu işlem zor olmamaktadır. Dudak dolgusu ile dolgun dudaklarınız olabilir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?
Dudağınızın uyuşması için ilk önce anestezi krem sürülür. Dudağınızın uyuşturulduğundan emin olduktan sonra yaklaşık 10- 15 dk sonra enjeksiyon ile dolgu maddesi verilir. Bu işlemin yapılması 15-20 dakika arasındadır. İşlem yapılır yapılmaz hemen alınabilir, aynaya bakıldığında dudaklarınızın değişikliğini hemen fark edilebilirsiniz. Bazı kişilerde çok nadir de olsa bazen rastlanabiliyor enjeksiyona bağlı bir ödem oluşursa, buz uygulaması ile kısa sürede ödem dağılır. 2. seans için daha iyi verimli olması açısından 6 ay veya 9 ay beklemesi uygun olabilir.
İlk uygulamada bile dudaklarınız estetik bir görünüme sahip olacaktır. Dudak dolgusundan sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz, bir ağrı hissetmezsiniz. Dolgunun süresi kişinin yaşı/dudak yapısı/ elastikiyeti/ dolgu maddesinin özellikleri/ miktarı/ kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişim olabilir.

Dolgular ve botox da aynı şeyler değildir. Dolgular kırışıklık, olukları doldurur botox mimiklerimiz ile olan kırışıklıkların silinmesine yardımcı olur. Birçok kişinin aklında oluşan dudak dolgusu nedir? Sorularına bu şekilde cevap bulabilirsiniz. Yüzüne göre dukaları daha küçük olan bayanların ilk akla gelen yöntemi dudak dolgusu olmaktadır. Dudaklarının küçük olduğunu düşünen ve bu durumdan rahatsız olan bayanlar için yapılmış olan dudak dolgusu birçok bayanın hayata bakış acısını değiştirmektedir. Bayanların bitmeyen dertlerinden olan küçük dudak konusuna çözüm getiren dudak dolgusu birçok bayan tarafından tercih edilmektedir. Çok kısa sürede ve oldukça sağlıklı olan bu yöntem genellikle vücudun bazı bölgelerinden alınan yağlardan dudaklara enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Daha güzel ve daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar için vazgeçilmez olan ve birçok ünlünün kullandığı bu yöntem oldukça bilindik bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde daha keskin ve doldun dudaklara sahip olabilirsiniz. Şimdi dudak dolgusu nedir sorusunu yanıtladık sıra yapılma amacına geldi.

 


Dudak Dolgusunun Yapılma Amacı Nedir?
Dudak dolgusu genellikle batı bölgelerde daha çok tercih edilmektedir. Görünümüne önem veren ve dudaklarının yüzüne göre soluk durmasında şikâyetçi olan bayanlar için tasarlanan ve oldukça ilgi gören dudak dolgusu birçok bayanın vazgeçilmesi haline gelmiştir. Bu işlemden sonra bayanların %99’u kendilerini daha güzel hissettiklerini ve etkileyici olduklarını düşünmektedir. Bu durum gün geçtikçe daha çok ön plana çıkarak bayanları her geçen gün daha fazla güzelleştirmek adına adımlar atmaktadır. Hayatın birçok yerinde karşımıza çıkan bu tarz uygulamalar oldukça ilgi görmekte ve bu uygulamaları yaptırmak isteyen bayanlar için bulunmaz bir fırsat olmaktadır. Bu fırsatı değerlendirmek ise size kalmıştır. Dudaklarımız yüzümüzde en çok dikkat çeken ve operasyonlarda en çok ilgi gören organımız. İşlem çok zor olmayıp sadece biraz cesaretli olmanız lazım.

Dudak dolgusu, daha dolgun dudaklarınızın olması için yapılan estetik görünüm sağlayan bir işlemdir. Zamanımızda dolgu dolgusu, dudaklara hacim kazandırmak ve dolgunlaştırmak için kullanılan en çok tercih edilen yöntemdir. Dudaklar, deneyimli bir estetik uzmanı tarafından doğru dolgu teknikleri ile planlandığı gibi olabilir. Mutlaka alanında uzman birinden destek alınmalıdır. Dudaklarımızı güzelleştirmek için yapılanlar hakkında doğru bildiklerimizin olup pek çoğu arasında yanlışlarda var. İlk yanlış dudak dolgusu fiyatları fazla olduğu yöndedir. Aslında araştırdığınızda kendi bütçenize uygun dudak dolgusu fiyatları ekonomik ve sağlıklı işlem yapıldığı yerlerinde olduğu göreceksiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb