Dudak Dolgusu Nedir? Tavsiye Edilir Mi | Hanımların Dünyası

loading...

Dudak Dolgusu Nedir? Tavsiye Edilir Mi

Dudak Dolgusu Nedir? Tavsiye Edilir Mi

Dudak Dolgusu Nedir? Tavsiye Edilir Mi?

 

Son zamanlarda dudak dolgusu nedir? Tavsiye edilir mi? şeklinde sorular oldukça fazla sorulmaktadır. Bizlerde bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için yazımızı hazırladık. Dudak dolgusu, sizin dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayan estetik bir operasyondur. Bu günlerde dolgu dolgusu, dudak dolgunlaştırmada kullanılan en yaygın yöntemidir. Dudaklara ve ya ağız çevresine enjekte edilen pek çok dermal dolgu türü bulunur.

En yaygın dolgu türü, hyaluronik asit benzeri maddeler içeren ürünler bulunur. Hyaluronik asit vücutta da bulunan doğal bir maddelerdir. Bu dudaklarının hacminin artmasına yardımcı olmaktadır. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak genellikle kendinize olan güveni artırıyor. Eğer ki, dudaklarınızın görüntüsünü güzelleştirmek istiyorsanız bunun için birçok seçeneğiniz bulunuyor. Bu yöntemler aynı zamanda dudak çevrenizde bulunan ince çizgileri ve kırışıkları da azaltıyor. Genel sağlınız iyi olan herkes için uygun bir yöntemdir. Diğer estetik operasyonlardaki gibi dudak büyütme de uzmanlık gerekir. Her tıbbi işlemde olduğu gibi doktorunuza, varsa alerjilerinizi ve kullandığınız ilaçları söylemelisiniz ve aynı zamanda tıbbi geçmişinizi de anlatınız. Diyabet gibi belirli hastalıklar komplikasyon ihtimalini artırıyor. Sigara kullanıyorsanız bu da bir komplikasyona neden olur.

Dudak dolgusu ile daha çekici dudaklara kavuşabilir, yüzünüze gençliğin dokunuşunu katınız. Hylaüronik asit bazlı dolgularla ince dudaklara hacim ile nem vermek mümkündür. Daha çekici dudaklar yaratmanın, yüze daha genç bir görünüm vermenin en pratik yolu hyalüronik asit bazlı dolgu maddesidir. Dolgu uygulamaları, gerek yapısal olarak ince dudaklara daha dolgun bir görünüm vermekte gerekse de yıllarla birlikte incelen dudaklara eski hacimlerini geri kazandırmakta en etkili yoldur.

Dudak dolgusu nedir? Tavsiye edilir mi? Gelin belirtelim. Dudak dolgularında kullanılan teknikler de zaman içinde gelişerek daha doğal uygulamaları mümkün kılınıyor. Örneğin dudak kalbini küçük bir dokunuşla belirginleştirip dudaklarda kontur oluşturmak giderek popülerleşen estetik bir yenilik olmuştur.

Dudakların tam ortasındaki alana yani üst dudağın ortasıyla alt dudakta ona karşılık gelen yerin toplamından oluşan bölgeye dudak kalbi denmektedir. Hyalüronik asit bazlı dolguları su moleküllerini bağlayarak etki edilir. Bu özellikleri sayesinde yalnızca dudakları biçimlendirmek, hacim vermekte değil, yoğun nem vermekte de etkili olurlar. Dudak dolgusu enjeksiyonu yalnızca 10 ile15 dakika süren, basit bir uygulama türüdür. Öncesinde dudaklara anestezik etkili bir krem uygulanmaktadır. Dudaklara çok ince iğnelerle enjekte edilen hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 ay kadar sürüyor. İşlem sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönmenizde engel bulunmuyor.

Dudak dolgusu yaptırırken abartılı bir görünümden kaçınılması ve doğallıktan ödün verilmemesi gerektiğini unutmayınız. En iyi sonuçlar minik dokunuşlarla elde edilmektedir. Su çekme kapasitesi yüksek olan ve vücutta doğal olarak bulunan hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin, enjeksiyonla dudak bölgesine uygulanmasına dudak dolgusu deniyor. Anatomik olarak üst dudak alt dudağın 1-2 mm kadar önünde, alt dudak ise üst dudağa göre biraz daha kalındırlar. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile bu oranı zahmetsiz ve güvenli bir biçimde yaratmak mümkün olmaktadır. Dudaklarınız zaten dolgunsa ayrıca hacim katmak gereksiz olacaktır. Sizlere dudak dolgusu nedir? Tavsiye edilir mi? Yazımızda gerekli her türlü bilgiyi sunduk.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb