Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler

Author

Categories

Share

Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler Nelerdir?

Birçok insanın ortak sorunu dudak çatlamasıdır. Özellikle soğuk havanın etkisiyle çatlayan dudaklar, güneş ışıklarının etkisiyle de çatlayabilir. Çoğunlukla geçici bir durum olan dudak çatlaması, kişiyi rahatsız edecek etkiler gösterebilir. Yanma, yemek yemede zorluk, konuşma zorluğu gibi etkiler bunların başında gelir. Ayrıca kadınlarda görsel açıdan bir sorun haline gelen dudak çatlaması, ruj sürülmesi durumunda çok daha kötü bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Dudak Çatlamasının Önüne Geçmek İçin Nelere Dikkat Edilmeli? Sık sık dudak çatlaması yaşayan kişiler, beslenmelerine dikkat etmelidir. Bolca limon, portakal ve havuç tüketmek, dudak çatlamasının önüne geçmek için yardımcı olabilir. Ayrıca adaçayı demlenerek dudaklara sürülebilir ya da ceviz yaprağı ile aynı işlem uygulanabilir. Ceviz yaprağını hiç bir işlem yapmadan, dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler den Domates ve Bal Maskesi: 1’er yemek kaşığı bal ve yoğurdu, blenderdan geçirilmiş 1 adet domates suyunun üzerine ekleyin. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve maske dudaklara uygulayın. Çatlakların oranına göre, dudak çevresine de bu maskeyi uygulamanızda sakınca yoktur. 15 dakika maskeyi beklettikten sonra, bol su ile durulayarak maske çıkarılmalıdır. Bu maskenin nemlendirici etkisi, kısa sürede dudak çatlamalarını yok edecektir.

Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler den Salatalık ve Bal Maskesi: Yarım salatalığı blenderdan geçirin.. Püre haline gelen salatalığın üzerine, 1’er yemek kaşığı yoğurt ve bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi dudaklarınıza uygulayın. 15 dakika bekletin ve daha sonra dudaklarınızı su ile temizleyin.

Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler den Badem Yağı Maskesi: Bu maskeyi hazırlamak için 1’er çay kaşığı bal, vanilya ve badem yağına ihtiyacınız var. Öncelikle bal ve badem yağını kısık ateşte ısıtın. Isınan malzemelerin üzerine vanilyayı ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, ayrı bir kaba alın ve dudaklarınıza uygulayın. Bu maskeyi dudaklarınızda 10-15 dakika bekletin ve bol su ile durulayın. Bu maske tarifleri, dudak çatlaklarınızı yok edecek doğal çözüm önerileridir. İsterseniz çatlak sorununuz olmadan da, bu maskeleri uygulayarak dudaklarınızı nemlendirebilir ve çatlama olasılığının önüne geçebilirsiniz.

Dudak Çatlaması İçin Doğal Çözümler Resimleri

 

Author

Share