Driclor Hakkında Şok Edici Gerçekler | Hanımların Dünyası

loading...

Driclor Hakkında Şok Edici Gerçekler

Driclor Hakkında Şok Edici Gerçekler

Driclor Hakkında Şok Edici Gerçekler

Aşırı terleme bayan olsun erkek olsun çoğu insanda sıklıkla karşılaşılan önemli bir sorundur. Bunun çok farklı nedenleri bulunmaktadır. Ancak, insanın yaşamını sekteye uğratan ve büyük rahatsızlık veren bir sorundur. Koltuk altınızdaki ıslaklık dışarıdan rahatlıkla görülebildiği için estetik anlamda hoş olmadığı gibi aşırı terlemeye bağlı koku oluşumu riski de fazla olacağından kötü durumun vahametini katlayarak arttırmaktadır. Aşırı terlemeyi ortadan kaldırmak adına farklı yöntemler uygulansa da bunların sadece çok az bir kısmı kesin çözüm yaratma konusunda etkili olmaktadır. En etkili yöntemlerden bir tanesi koltuk altı deodorantlardan yararlanmak ve koltuk altındaki ter bezlerine botoks yaptırmaktır. En yaygın kullanılan yöntem koltuk altı ürünler olsa da bu ürünlerden çok azı aşırı terlemeye etkili olmaktadır. Bunların en çok kullanılanı Driclor denilen üründür.

DRİCLOR HAKKINDA GENEL BİLGİLER Genellikle roll-on deodorant olarak üretilen Driclor antipresprant yani ter önleyici olarak etkili şekilde kullanılmaktadır. Bu roll-on sadece koltuk altında değil vücudun aşırı terleyen her bölgesinde kullanılabilmektedir. Etki mekanizması ter bezlerinin yakınlarında bulunan gözenekleri tıkayarak terin dışarı çıkmasını engellemesidir. Driclor’un etkili olabilmesi ve zamanla aşırı terlemenin tamamen önüne geçebilmesi için nasıl kullanılacağına dikkat edilmelidir. Bunun için roll-on deoderontla gönderilen kullanma talimatına uyulmalı, bu talimatların dışına çıkılmamalıdır. Aksi halde cildinizde alerjiler ve kötü görünümler olabilmektedir.

driclor-hakkinda-sok-edici-gercekler

DRİCLOR HAKKINDA BİLİNMEYENLER Driclor hakkında şok edici gerçekler kısaca özetledikten sonra okuyucularımızı bilgilendirmek için bilinmeyen ve şok eden konulardan da bahsetmek bilinçlendirme için çok daha iyi olacaktır. Bu nedenle sizler için bu roll-on’lar hakkında tüm bilgileri gün yüzüne çıkardık.

1. Aluminium chloride hexahydrate içerir Driclor kimyasal bileşim olarak alüminyum içerikli bir üründür. İçeriğinde bulunan bu alüminyum bileşikleri antipresprant etki göstermekte ve terlemeyi engellemektedir. Deri üzerine uygulanan bu üründeki alüminyum bileşikleri derideki gözeneklere geçerek terlemeyi bloke etmektedir. Etki mekanizması çok etkili ve güçlü olmasına rağmen bu ürünün alüminyum içermesi aslında çok tehlikelidir. Özellikle bu ürünlerin koltuk altına uygulanması da tehlikenin boyutunu iki kat arttırmaktadır. Çünkü alüminyum bileşiklerinin meme kanserini ve buna bağlı olarak da gelişen koltuk altı ter bezlerinin kansere yakalanmasını arttırıcı etkisi vardır. Bu nedenle aslında çok etkili olan bu ürün kanser gibi ciddi hastalıklara neden olmaktadır.

2. Alerji öyküsü olanlar kullanmamalıdır Driclor doğal terleme mekanizmasını bozan bir üründür. Çünkü ter aslında vücut için gerekli bir şeydir. Aşırı terleme durumlarında bunu her ne kadar engellemek istesek de bu şekilde bloke edici ürünler doğal değildir ve aslında sağlığın doğal akışını bozucu etki göstermektedir. Hele ki, hassas ve daha önceden alerji öyküsü olan kişileri çok kötü durumlara düşürebilmektedir. Bu nedenle driclor hakkında şok edici gerçekler,ürünü kullanılmadan önce doktora başvurulup alerji testi yaptırılması gerekir. Doktora başvuramadığınız durumlarda ise ürünü cildinizin ufak bir kısmında birkaç gün deneyerek alerjik olup olmadığınızı anlamanız mümkün olmaktadır.

3. Hamileler ve emziren anneler kullanmamalıdır Garip gelecek belki ama ürünün hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkisi denenmemiştir. Çoğu üründe hamileler ve emziren bayanlar rahatlıkla ve güvenle kullanabilir ifadeleri bulunmaktadır. Bu üründe öyle bir deneme yapılmadığından böyle bir ifadeye yer almadığı için hamile ve emziren annelerin kullanmamasını önermek çok daha doğru bir yaklaşımdır. Üstelik alüminyumun zararları bilinen bir gerçektir. Hamilelik planlaması yapan çiftlerin ise ürünü kullanıp kullanmamak için doktorlarına mutlaka başvurmasını önermek doğrusudur.

4. Driclor’un kıyafetlerle doğrudan temasından kaçının Ürünü kullanırken kesinlikle kıyafetler, parlak yüzeyler ve metal ya da takılarla doğrudan temas etmesinden kaçının. Çünkü ürün yüksek miktarda alüminyum içermektedir. Alüminyum içeriği yüzeylere zarar verebilmekte, renk açılmalarına neden olabilmektedir. Kullanım sırasında bu bilgileri aklınızda bulundurmanızı öneriyoruz. 5. Ürün yanıcıdır, dikkat edin Driclor hakkında şok edici gerçekler, alüminyumun dışında belli oranda alkol de içermektedir. Bu nedenle yanıcıdır. En iyi saklama koşulu 25 derecenin altında ve ateşten uzak yerlerdedir. Ürünün saklama koşullarına dikkat etmeli, oluşabilecek kötü durumların önüne geçilmesi açısından çocukların ulaşamayacakları yerlerde olmasına da oldukça dikkat edilmelidir. Bunun bir nedeni kimyasalın çocuklar üzerinde toksik olması, bir nedeni de yanıcı olmasından kaynaklanmaktadır.

DRİCLOR KOLTUK ALTI KARARMASI YAPIYOR! Driclor hakkında şok edici gerçekler, bilinmeyen ancak kullanıldıktan sonra ortaya çıkan bir durum da koltuk altı kararmasıdır. Kullanıcılar tarafından çok tartışılan bu konu bazen yanlış kullanımdan bazen de hassas bir cilde sahip olmaktan kaynaklanmaktadır. Ancak içeriğindeki metal içeriği yüksek olan bu ürünün toksik etki gösterdiği yapılan araştırmalarla ortaya koyulmuştur. Bazı kullanıcılar aşırı terlemenin azalmadığından ya da daha da arttığından şikayet edebilmektedir. Kullanımının üzerinde yazan şekilde yapılmasından kesinlikle emin olunmalıdır. Belirtilen süreden fazla cildinizde kalmasından sakınmalısınız. Bunun dışında ürünü kullanmadan önce cildinizin çok ufak bir kısmına uygulayıp 24 saat bekleterek alerjiye neden olup olmadığını da gözlemlemeniz önemlidir. Verdiğimiz tavsiyelere uyduğunuz ve vücut hassasiyetinizin olmadığı durumlarda ürünün terlemeyi azaltmak adına daha etkili bir şekilde kullanabileceğinizi unutmayın.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

yuh diyenogullari diyor ki; 22 Ağustos 2017 - 19:55

sırf daha fazla tık almak için öyle bir başlık atmissin ki gerilim müziği eşliğinde okudum yaziyi.. yazdığın şeyler zaten her yerde apaçık söylenen bilgiler. boyle bir başlığı hak edecek bir yazı değil. kusura bakma…

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb