DOWN CAFE – Mecidiyeköy

Author

Categories

Share

Down Cafe

Sıcacık bir ortamda harika bir öğle yemeği yemek ister misiniz? İşte size bunun için harika bir mekân Down Cafe.

Down Cafe Mecidiyeköy’de çok da ortalıkta bir yerde değil, en kolay anlatımla Profilo Alışveriş Merkezi ana kapısından çıkıp sağa doğru yürüyün, ilk sol sonra börekçiden ikinci solu da yapıp hafif yokuş aşağı 30–40 metre yürüdükten sonra sağda.

 

Ev gibi bir yer Down Cafe, çok sıcak. Bir köşede bilgisayarlar var, yemek masaları, duvarda ve kolonlarda resimler var. Herkes güler yüzlü, içeride içiniz ısınıyor. Sezin’in babası Mimar Saruhan Bey gelip oturuyor masamıza ve anlatıyor, mesleği gibi işin de mimarı o. Mekânı Şişli Belediyesi’nden almış Saruhan bey, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ne kira, ne elektrik, ne de su parası alıyor buradan. Amacı Nişantaşı’nın tam göbeğine açmakmış Sayın Sarıgül’ün bu kafeden bir tane de. Harika olur işte o zaman.
Yardıma ihtiyacı var Down Cafe’nin. İki adet profesyonel, maaşlı çalışan personeli var çocuklar dışında. Kira, elektrik su ödemiyorlar ama kafe işletmek kolay değil, masraf çok. Daha çok müşteri lazım. Çoğu ayı eksi ile kapatıyorlar. Sosyal medyadaki çeşitli gruplara, şirketlere duyurum: her ay bir öğle yemeğinizi en azından Down Cafe’de organize edin. Mecidiyeköy’e yakın arkadaş buluşmalarınızın bir tanesini orada yapın. Arkadaşınıza sürpriz doğum gününü orada yapın, olur mu daha büyük hediye. Gidin, ne için olursa olsun gidin

Down Cafe Adres: Gülbağ mah.Cemal Sururi Sok. No:6 Şişli Mecidiyeköy / Tel: 0212 216 66 64:

Author

Share