Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler | Hanımların Dünyası

loading...

Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

Dolgun Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

 

 

dolgun-kirpikler-icin-dogal-yontemler

Vücutta her organın,her uzvun görevi olduğu gibi kirpiklerinde görevleri vardır. Kirpikler yüzün güzel görünümüne yaradığı kadar ayrıca gözün iltihaplanması ve göz içine gelebilecek tozları engellemeye yaramaktadır. Ancak bazı sebepler kirpiklerinizi güçsüz leştire bilir. Bu sebepten ötürü doğal yöntemler ile kirpiklerinizin görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Kirpikleri Güçsüzleştiren Etkenler

Kirpikler, güneşin yaydığı ultraviyole ışınlardan ötürü yıpranmaktadır. Ayrıca sadece ultraviyole ışınlar değil, gece makyajı temizlememek, kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmak dahi kirpikleri yıpratmakta, güçsüz düşürmektedir.

Kirpik Nasıl Olmalıdır?

Her kirpik kişinin kendi özelliklerine göre çıkar. Ancak olması gereken uzun ve kalın kirpikler dir. Bu formda olan kirpikler günlük yaşantınızda size bir çok kolaylık sağlar. Örneğin etrafı daha net görmenize, göz iltihaplarına ve hastalıklarına daha az oranda yakalanmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca daha estetik ve güzel bir görünüm olacaktır.

Kirpik Sağlığı İçin Yağlar

Bir çok yağ kirpik ve kirpik köklerini güçlendirerek size daha güzel bir kirpik sağlayacaktır. Bu yağlar bünyelerinde taşıdıkları antioksidanlarla dış etmenlere karşı kalkan oluşturur. Daha güçlü ve kalın kirpiklerin için Hint yağı, badem yağı, avokado yağı, zeytinyağı yeterli olacaktır. Bütün bu yağlar bir çay bardağı içinde eşit oranda karıştırıp, temizlenmiş kirpik şeridine 1 damla damlatabilirsiniz.

Kuru yemişlerin Kirpiklere Etkisi

Fındık, fıstık,ceviz ve bunun gibi bir çok kuru yemiş bünyelerinde bulundurdukları B vitamini sayesinde vücuttaki kılların ve saçların büyümesine yardımcı olur. Bu yolla kirpikler kuru yemişlerden de beslenmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb