Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu

Author

Categories

Share

Doğumdan Sonra İlişki Kurulur mu

 

Sizlere bu yazımızda doğumdan sonra ilişki kurulur mu sorusu için bilgiler vereceğiz. Doğumdan sonra cinsel ilişkiye girilir mi sorusunu herkes merak etmektedir. Bazı bayanlar ilk doğumlarını yaşadıkları için tramva yaşarlar. Bundan dolayı da ilk doğum gerçekleştiren çoğu bayanlar cinsel ilişki yaşamakta gecikirler. Ayrıca normal doğum yapan bayanlar doğumdan sonra cinsel ilişki yaşamaktan çok korkarlar. Ama doğumun şekli farketmez. Doğumdan sonra cinsel yaşama dönmenin bir süresi vardır. Bunu sakın unutmayınız. Doğum yaptıktan altı hafta sonra cinsel yaşama rahatlıkla dönebilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Lohusa dönemi zaten altı hafta sürer ve lohusa dönemi bittikten sonra cinsel ilişki kurabilirsiniz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Doğumdan sonra genital bölgenin toparlanması gerekiyor. Özellikle kanamaların da sona ermesi gerekmektedir. Ayrıca doğum yapan bayanların psikolojik olarak da cinsel ilişkiye hazırlanmaları lazımdır. Doğumdan en az altı hafta geçmesi gerektiğini de unutmayınız. Bu süre geçtikten sonra bu konu ile ilgili hiç bir şüpheniz kalmasın. Zaten doğumdan sonra normal doğum yapan bayanların genital olarak doktorları tarafından muayene edilmektedir. Böylece sorun olup olmadığı da anlaşılmaktadır. Aileye yeni birey katıldığı için çiftler cinsel ilişki kurmaları zorlaşabilir. Doğumdan sonra ilişki kurulur mu diye merak edenler bu siteden bilgilere sahip olabilirler.

Cinsel ilişki kurmak için hem bedenen ve hem de ruhen annelerin hazır olmaları lazımdır. Doğumdan sonra cinsel ilişki kurmak yeni doğan bebek yüzünden zamanınız olmayabilir. Hamile bayanlar dokuz ay boyunca bebeklerini karnında taşırlar. Bu yüzden de dokuz ay boyunca cinsel ilişkiye biraz daha kapalı olurlar. Doğumdan sonra cinsel ilişki yaşamak için bazı bayanlar eşlerinden zaman isterler. Bu da gayet normal bir durumdur. Ne de olsa dokuz ay zorlu bir süreçtir. Doğum yaptıktan sonra rahim kapanabilir. Bu yüzden bazen üç ya da dört ayda bayanların toparlanması sürebilir. Bu konuda bayanların eşlerinin anlayışlı olmaları beklenir. Doğumdan sonra bayanlarda hormonal değişiklikler meydana gelir. Bu hormonal değişikliklerden kadınlar cinsel ilişkiye girerken acıdıklarını düşünebilirler. Sizlere tavsiyem eczanede satılan kayganlaştıran jellerden alsbilirsiniz.

Doğum yaptıktan sonra eski cinsel yaşantınızı yakalamak zaman alabilir. Bu dönem içerisinde bebeğinizle ilgilenebilirsiniz. Bayanlar doğum yaparak kadınsal evreleri değişmektedir. Cinsel ilişki yaşamak için tüm vücudun toparlanması şarttır. Bebekler aileye katılarak anneler hem bedenen hem de ruhen yorulmuş olabilirler. Yaklaşık altı hafta sonucunda vücudunuz eski hale gelmeye başlayacaktır. Bize bu konuda güvenebilirsiniz. Sezeryan doğum yapan bayanlar cinsel ilişki konusunda kendileri altı hafta içerisinde yeterli görebilirler. Hatta bazı sezeryan doğum yapan bayanlar normal doğum yapan bayanlardan daha erken cinsel istek duyabilirler. Normal doğum yapan bayanlar vajinal kanamaları ve dikişlerinin geçmesi zaman alabilir. Hatta bazı normal doğum yapan bayanlar genital bölgelerinden dolayı cinsel isteğe ihtiyaç duymazlar.

Normal doğum yapan bayanlar cinsel ilişki kurmakta çok zorlanırlar. İlk önce psikolojik olarak kendilerini hazır ettirmeli ve her zaman olumlu düşünmelidirler. Hamilelik ile doğum çok farklıdır. Hamilelikte bebek taşımak ve doğumdan sonra da bebeği kucağa almak zordur. Doğum yapan bayanların çoğu bebeklerine daha çok ilgi duyarlar. Bazı eşlerde bu durumdan rahatsız olabilirler. Bazı bayanlarda bu durum tam tersi de olabiliyor. Doğum yapan bayanların bazıları bebeğe karşı isteksizdirler. Bu durumda da eşlere daha çok ilgi duyarlar ve hatta eşlerini bıktırırlar. Bayanların çoğu doğumdan sonra cinsel isteksizlik çok artmaktadır. Doğumdan sonra ilişki hemen kurulması yasaktır. Lohusalık bittikten sonra cinsel yaşama devam edebilirsiniz.

Author

Share

Önceki İçerik2017 Gelinlik Modelleri
Sonraki İçerikGözenek Sıkılaştırma