Doğuma Giderken Alınması Gerekenler

Author

Categories

Share

Doğuma Giderken Alınması Gerekenler

doguma-giderken-mutlaka-alinmasi-gerekenler

Doğuma giderken mutlaka alınması gereken önemli eşyalar yer almaktadır. Bebeğiniz için yumuşak bir adet battaniye almanız gerekmektedir. Ana kucağı da hastaneden çıkarken bulunması gereken önemli bir eşyadır. Bebeğinizin altını değiştirirken altına sereceğiniz ince bir örtü ve bir paket bebek bezidir. Bununla birlikte ıslak mendil, emzik ve biberonda önemlidir. Bebeğiniz için gerekli bir başka eşyalarda yedi adet pijama, üç adet çorap, bebek şapkası, bebek eldiveni ve eğer doğumunuz kışa denk geliyorsa yünlü olan dış giysidir. Doğumunuz kışa denk geliyorsa tüm kıyafetleri kalın alın ve tabi ki dört adet de kilotlu çorap da almalısınız. Bebeğiniz için nemlendirici kremlerde annelerin yanında bulunmalıdır.

doguma-giderken-mutlaka-alinmasi-gerekenler-1

Anneler için alınması gerekenler ise pedler, üç adet lohusalık sütyen ve emzirme pedleri mutlaka alınması gereken eşyalardır. Bebeğinizi kolay emzirmeniz için kıyafetlerde alın. Üç adet eşofman takımı ya da elbise takımı da alınabilir. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz kıyafetlerinizin olması gerekir. On beş adet iç çamaşırı ve terliğiniz de olması önemlidir. Doğumunuz kışa denk geliyorsa kendinize ait kalın çoraplar ve kalın kıyafetler alın. Yanınıza iki adet temiz havlu ve sabunda bulunmalıdır. Makyaj malzemeleri ve parfümünüzü de yanınızdan eksik etmeyiniz. Hastanede sıkılacağınızı düşünerek yanınıza kitap ya da müzik çalar da alabilirsiniz. Tabi ki de fotoğraf makinesi ve telefonunuzu da yanınıza almayı unutmayınız.

doguma-giderken-mutlaka-alinmasi-gerekenler-2

Doğuma giderken alınması gerekenler, tüm bunların alınması gerekli olduğunu düşünüyorum. Anne adaylarının bebekleri ile birlikte eşyalarını almaları şarttır. Annelerin en önemli unutmaması gerekenler bir sürü hijyenik pedler, emzirme sütyeni, emzirme pedleri ve iç çamaşırlar. Bütün bunları yanınıza almalısınız. Birde yanınızda olması gerekenler nevresim takımlarıdır. Çarşaf ve yastık kılıflarını almanız gerekmektedir. Çantanızda mutlaka kağıt havlu da bulunmaktadır. Doğuma giderken sağlık sigortanızı, nüfus cüzdanınızı ve paranızı almayı unutmayınız. Doğumdan sonra giderken en önemli gereken bilgilerdir. Rahat edebileceğiniz şekilde evde kendinize ait yastık da alabilirsiniz.

doguma-giderken-mutlaka-alinmasi-gerekenler-3

Yüksek yatmayı seven anneler iki adet doğuma giderken yastık almalıdırlar. Bebekler için zıbın çok gerekli bir eşyadır. Zıbınlardan altı tane almalısınız. Bebekler için pamuklu kumaşlardan kıyafetler seçiniz. Bu yüzden de pamuk kumaştan kıyafet de alarak bebeğinizin rahat etmesini sağlamış olursunuz. Yeni doğan bebekler sık, sık kustukları için dört ya da beş adet de önlük almalısınız. Bebeğiniz için bir adet ya da iki adet battaniye iki ya da üç adet de bebeğiniz için çarşaf alınız. Aynı zaman da yeni doğan bebekler sık aralıklarla pişik oldukları için en iyi pişik kremi olan hametan alabilirsiniz. Doğuma giderken alması gerekenler işte bunlardır. Doğuma giderken alınması gerekenleri bilmiyorsanız sitemizi ziyaret ediniz.

Author

Share