Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar | Hanımların Dünyası

loading...

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar

Evlilik yaşantısının parçası olan gebelikler her an gerçekleşebilecek durumlardır. Eğer evli iseniz ve cinsel birlikteliğinizde korunmuyorsanız hamile kalma oranınız her zaman yüksektir. Genelde çok çocuğu olanlar tekrardan bu riske girmek istemezler. İnsan bakabileceği kadar çocuk doğurmalıdır. Çocuk uzaktan her ne kadar sevimli gibi görünse de büyüdükçe artan ihtiyaçların karşılanması zor olabilir. Eğer çocuk düşünmüyorsanız karı koca bu konuda bilgili olmalı korunma yöntemlerinin neler olduğunu bilerek cinsel münasebete girmelisiniz. Çünkü küçücük bir sperm damlası bile gebeliğin oluşmasına direk olarak zemin hazırlayabilir. Özellikle bayanların en çok tercih ettiği korunma şekli doğum kontrol haplarıdır. Peki, bu doğum kontrol hapları gerçekten tam olarak koruyor mu bir de bunu araştırmanız gerekir.

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar? Uzman araştırmanların bir söylemine göre bayanlar doğum kontrol haplarını düzensiz kullanırlar ise kendilerini direk olarak riske atmış sayılırlar. Gebeliği düşünmeyen kişi bunun kontrollerini de tam olarak yapması gerekir. Kadınların en çok merak ettiği soru acaba doğum kontrol hapları tam olarak ne zaman korumaya başlar sorusudur. Bizlerde bu meraklara kesin bilgileri sunarak gidermek istiyoruz. Bakalım bu bilgiler kesinliğini ne kadar sağlıyor hep beraber bilgilenelim öğrenelim ne dersiniz? Doğum Kontrol Hapları Gebeliğin Önüne Gerçekten Geçiyor Mu? Bu sık sorulan sorulardan birisi olan doğum kontrol haplarının etkili bir çözüm mü olması kadınların kafasında soru işaretleri bırakıyor. Bunun için yeterli bilgileri paylaşmak size en doğru bilgileri sunarak gebeliğin koruma yöntemlerinden birisi olarak bilinen doğum kontrol hapları hakkında bilgileri aktarmak istiyoruz.

Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar, Doğum kontrol haplarının içerisinde tam olarak 21 tane hap bulunmaktadır. Kapsüller oldukça küçük kolay yutulabilir tarzdadır. Bu ilaçlar genelde tam adet kanamasını başladı birinci gün alınır. Bunu aldığınız saat ve günlük periyodlar oldukça önemlidir. Bunu atlamadan her gün aynı saate düzenli almanız gerekir. Bu düzeni sağladığınız vakit gebelik riski oluşturan bir sorunla katiyen karşılaşmazsınız. Burada dikkat etmeniz gereken kural diyelim ki 21 gün boyunca düzenli bir şekilde doğum kontrol haplarını aldınız. 22 gün bırakmalı ve bu süre 7 gün uzamalıdır. 7 gün ara vererek tekrardan başlamalı buna düzenli bir şekilde devam etmelisiniz. Peki, 7 gün ara esnasında risk var mıdır derseniz ara verdiğiniz için risk payı oldukça fazla olabilir. O 7 gün esnasında korunmaya devam etmelisiniz. İlaç kullanmasanız bile erkek mutlaka korunmalı ve işinizi garantiye almayı bilmelisiniz. Bayanların doktorlardan kesin olarak almak istedikleri cevap doğum kontrol hapları gebeliğin önüne gerçekten geçiyor mu sorusu oluyor.Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Korumaya Başlar.

Doktorların söylenimine göre 21 hapı düzenli içerek hapların bitiminden 1 hafta ara ve dikkat etmeleri ve yine ilaca kaldıkları yerden başlamaları gerekir. Bayanlar bunlara dikkat ettikleri sürece sıkı bir tedbir almış olacaklar. Doğum kontrol hapları gerçekten en iyi koruyucu ilaçlar arasında yer alıyor. Burada en önemli etken kadının dalgınlığına gelmemesidir. Unutkanlık sizi kesinlikle riske atabilir. Unutmayın her erkek çok dikkatli olmayabilir ve bebek bir kaza sonucu oluşabilir. Eğer bir çocuk bakmaya henüz hazır değilseniz koruma yöntemlerini uygulamanızda fayda göreceksiniz. Doğum kontrol hapları ne zaman kullanılır adet başladığı ilk kanamayla birlikte alınır ve kanamada ilaç kullanımı nedeni ile ister istemez kesilmeler meydana gelebilir. Evlilik, istenmeyen gebeliklere maruz kalmayın. Kendinizden emin olduğunuz hatta bebeğe en iyi şartlarda bakabileceğiniz dönemlerde çocuk düşünmenizde yarar vardır. Sağlıklı bir korunma tercihi olarak gönül rahatlığı ile doğum kontrol haplarını kullanabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb