Doğum Çantasında Ne Olmalı | Hanımların Dünyası

loading...

Doğum Çantasında Ne Olmalı

Doğum Çantasında Ne Olmalı

Doğum Çantasında Ne Olmalı

dogum-cantasi

Yeni doğum yapacak bayanlar doğum çantalarında neler olması gerektiğini pek bilmezler. Yani anne adaylarının çoğunun elleri ayağına dolanır. Doğum öncesi hazırlık gerçekten de çok önemlidir. Doğum çantasında neler olması gerektiğini her bayan çok merak etmektedir. Bazı hastanelerde bebekler ve anneler için bir takım eşyalar bulunmaktadır. Bu yüzden de ilk olarak doğum yapacağınız hastanenin imkanını öğrenmek gerekmektedir. Doğum çantasında ne olmalı,bulunması gereken olmazsa olmaz eşyaları sizlere anlatalım. Mutlaka anne adayları kendileri için iki adet gecelik bulundurmalıdır. Bu gecelikler ister pijama ya da ister elbise şeklinde olabilir.

dogum-cantasi

Bununla birlikte bolca iç çamaşırı, sabun, havlu, diş macunu, fırça, tarak,parfüm, terlik ve çorap bunlar anne adaylarının çantasında bulunması gerekir. Ayrıca bol miktarda ped ve emzirme pedleri de çantanıza eklemeyi asla unutmayınız. Emzirme pedi ile birlikte emzirme sütyen de olması lazımdır. Islak mendil ve küçük cep aynasını da sakın unutmayınız. Bu saydıklarımızın hepsi bulunması gerekir. Doğum yapacağınız mevsime uygun gecelikler eklemelisiniz. Bazı anne adayları ince detaylarını da unutmak istemezler. Bu ince detaylar müzik çalar, telefon, dergi ve kitap gibi eşyaları da doğumdan sonra kullanmak isterler. Gelelim bebekler için doğum çantasında ne olmalı, gerekenlere bakacak olursak bebeğin ihtiyaçları annenin ihtiyaçlarından daha çoktur.

dogum-cantasi-1

Bu yüzden de gereken hepsini sizlere sayalım. Bunlar üç adet tulum, bolca ağız mendilleri, üç adet pijama, üç adet şapka, eldiven, üç adet zıbın, bir adet battaniye, iki paket bebek bezi, bebek için yastık, çarşaf, üç adet önlük ve araba koltuğudur. Anne adayları için emzirme sütyeni ve emzirme pedleri oldukça önemlidir. Çünkü emzirmeye başlayan annelerin sütleri akma olasılığı da vardır. Bu yüzden de anne adayları zor durumda kalmamaları için bu malzemeleri doğum çantasında unutmadan koymalıdırlar. Doğum çantasının içerisine sabahlık ile birlikte bir adet de şal eklemeyi unutmamalısınız.

dogum-cantasinda-neler-olmali

Eğer doğum kış mevsimine denk geliyorsa o zaman kalın çorap bulundurmalısınız. Anne adayları sıcak ayaklarını sıcak tutmalıdır. Doğum çantasında telefon ve özellikle de şarj aletini unutmamalısınız. Bayanlar kozmetik malzemelerini her zaman yanında bulundurduğu için doğum çantasında da kozmetik malzemeler olmalı diye düşünüyorum. Evde giydiğiniz gibi rahat kıyafetleri seçmelisiniz. Doğumdan sonra görüntüden çok daha rahat kıyafetler kullanmalısınız.

dogum-cantasinda-neler-olmali-1

Doğum çantanızın içerisinde unutmadığınız hiç bir şey olmazsa ve ihtiyacınız olan her şeyi koyduysanız içiniz rahat olsun. Önemli olan annenin iç çamaşırlar ve kıyafetlerdir. Ayrıca birde bebeğin kıyafetleri de oldukça önemlidir. Kişisel bakımda anne adaylarının bakımı için de oldukça önemli olduğunu düşünmekteyim. Bazı anne adayları kozmetik malzemelerini de almaktadır. Doğumdan sonra odada sıkılmamak için müzik çalar da alarak sıkıntınızı giderebilirsiniz. Doğumdan sonra doktorlar yemek yemenizin sakıncalı olduğunu söylerler. Bu yüzden de atıştırmak için hafif olarak bisküvi tarzı şeyler alabilirsiniz.

dogum-cantasinda-ne-olmalidir-1

Doğum Çantasında Ne Olmalı Resimleri

 

dogum-cantasinda-ne-olmalidirdogum-cantasinda-ne-olmalidirdogum-cantasinda-ne-olmali-1dogum-cantasinda-ne-olmalidogum-cantasinda-ne-olmalidogum-cantasinda-neler-olmalidir-1dogum-cantasinda-neler-olmalidirdogum-cantasinda-neler-olmalidir

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb