Doğru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Author

Categories

Share

Şampuan kullanımında aslında doğru bildiğimiz yanlışlar vardır. Şampuanla yapılan bu hataları düzeltme vakti geldi. Artık saça gerekli bakımı yaparken saçlarınız yıkama esnasında da zarar görmemelidir. Hem kendimiz hem de ailemizin dikkat etmesi gereken şampuanlama konusunda yapılan hatalar ise şu şekildedir:

  1. Aynı şampuanlara son:Devamlı aynı şampuanı kullanmamalısınız. En az 2-3 ayda bir farklı şampuanlar deneyerek saçlarınızı yıkmanızı öneriyoruz. Bunun dışında saçlarınızı her gün şampuanla yıkamayınız.
  2. Saçlarınızı Tamamen Islatınız: Banyo yapacağınız zaman saçların tamamen ıslanmayı gerekir. Eğer fazla ıslanmamış ise şampuanın köpürmesi için daha fazla kullnıyorsunuz. Bu da saçlara zamanla zarar verecektir.
  3. Şampuanlamayı Farklı Yerden Yapınız: Saçlarınızı sampuanlarken genelde saçın üst kısmına da başlar uçlara doğru şampuanlama işlemini gerçekleştiririz. Oysa arada değişiklik yaparak saçların alt kısmından şampuanlamaya başlayınız.
  4. Saçlarınızı şampuanlarken kesinlikle zarar vermeyiniz. Daha çok masaj yaparak şampuanlamayı yapınız. Böylece sizde oldukça rahatlayacak hem de saçlarınızın dip kısımları da yıkanmış olacaktır.
  5. Saçlarınızı yıkarken kesinlikle sıcak su tercih etmeyiniz. Sıcak su hem vücuda hem de saçınıza zarar verecektir. Yıkarken ılık su tercih ediniz.

 

 

Author

Share