Doğru Pırlanta Seçimi | Hanımların Dünyası

loading...

Doğru Pırlanta Seçimi

Doğru Pırlanta Seçimi

Doğru Pırlanta Seçimi

Dünyada son yıllarda yapılan düğün takıları trendlerindeki değişim ülkemizde de etkisini göstermiştir. Eskiden düğün törenlerinde sıklıkla tercih edilen altın set ve geleneksel takılar, gelinlerin bu süreçte seçimlerini değişen trendlere daha hızlı bir şekilde uydurmasıyla hızlı bir şekilde pırlanta özelliklere sahip setler ile yerini değiştirmiştir. Bu değişim sürecinde, daha çok tektaş yüzükler çok daha moda olmuştur.

Pırlanta-seçimi
Kadınların En Sevdiği Aksesuar

Kadınların her gün kullandığı bir takı haline gelen pırlata hayatının her noktasında bu değerli maden yanında taşımak istemektedir. Gelin adayları artık geleneksel yapıda yer alan takılardan çok, tek taş pırlanta yüzüklerle birlikte setlere kadar pırlantayı tercih etmektedir. Özellikle toplum içerisinde bulunan tabanında yer alan insanların, pırlanta madeninin saray kültürüne ait olduğunu ve sadece üst düzey geliri olan insanların bu madeni alabileceği düşüncesi, pırlanta firmalarının günümüzde son 50 yıldır süregelen etkili reklamlarıyla tamamen algısı değiştirildi.

Elmaslar Her Daim Göz Kamaştırıyor

Elmas madenlerinin sayı olarak fazlalaşması da pırlantanın çok daha geniş bir toplumsal kesime yayılmasında etkisi olmuştur. Ham elmas fiyatlarının tarihi düşünüldüğünde, özellikle son 20 yıl oldukça iyi sonuçların oluşmasına neden olmuştur. Elmas artık satın alınabilir duruma gelmiştir. Ülkemizde de bu süreç içerisinde benzer bir şekilde işlenerek ve insanlar artık pırlanta fiyatlarından korkmayarak gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilmektedir.

Pırlantalar Yükselişe Geçiyor

Pırlantalı takıların günümüzde çok daha yükselişe geçmesiyle de düğünler de gelin takıları olarak pırlanta modellerini bolca görebilirsiniz. Dolayısıyla da artık düğün sezonun da geleneksel altın takıların yanında pırlanta bileklik, gerdanlık ve küpelerden oluşan pırlanta setler aracılığı ile ışıldayan gelinlerin ve yine pırlanta madenini seven bayanların seçtikleri modelleri çok daha iyi sergiledikleri bir ortam olacaktır.

Zarafetin Ortak Noktası İnciler

İncili takıları tercih eden gelinler de, istediklerinden hiç bir zaman ödün vermeyecek ve incinin klasik zarafet özelliğini pırlanta ile birleştirildiği setleri kullanacaklardır. Böylece gelinlerin seçimlerini değişen trend durumlarına uydurmasıyla beraber pırlantanın hızlı olarak yükselişi, pırlantalara duyulan ilginin giderek yükselmesine ve pırlanta alışverişlerinin daha fazla tercih edilmesine sebep olmuştur. Ancak pırlanta hakkında bilgi edinmeden alışverişi tam olarak yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Pırlanta konusunda aklınıza takılan sorular için bize yazabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb