Doğru makyaj yapmak İçin Küçük Sırlar | Hanımların Dünyası

loading...

Doğru makyaj yapmak İçin Küçük Sırlar

Doğru makyaj yapmak İçin Küçük Sırlar

Doğru makyaj yapmak İçin Küçük Sırlar

 

dogru-makyaj-yapmak-icin-kucuk-sirlar

Doğru makyaj yapmak için yapmanız gereken ilk işlem cilt temizliği. Cildinizin tipine uygun bir cilt temizleyici ile cildinizin yağ oranını dengelemeniz ve uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeniz gerekir. Cilt renginize uyumlu bir fondöteni, yüzünüzün her tarafına ve çene altına doğru ovarak yayın. Fondötenin yüzünüz de fark edilmemesi ve yüzünüzün her tarafına eşit uygulanmış olması çok önemli. Cildiniz de sivilce ve her hangi bir leke varsa, o noktaları kapatıcı ile kapatın.

Göz makyajını yaparken, bir eplikatör ile göz kapağının tamamına farı sürün ve istediğiniz alanlar da rengi fazlalaştırıp azaltabilirsiniz. Göze gölge yapmak için, gözünüzün üzerine sürdüğünüz fardan daha koyu renkte bir göz kalemi ile kirpik diplerine bir çizgi çekin ve pamuklu bir çubuk ile çizgiyi yukarıya doğru dağıtın. Böylece gereken gölgeyi elde edebilirsiniz. Eyeliner ile kirpik diplerinden göz kapağı ucuna doğru ince bir çizgi çekerek, kirpiklerinizin daha sık, gözlerinizin ise daha net görünmesini sağlaya bilirsiniz. Kaş renginize uygun bir kalem ile kaşlarınızı boyayıp, bir kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı doğru tarayıp biçimlendirin.

Yanaklarınızı biçimlendirmek ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için, allığı yanak çukurunuza doğru iyice yayın. Allığın sürüldüğü yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp nerede bittiği belli olmamalı, fark ediliyorsa çizgileri yayın. Dudak makyajına gelince, kullanacağınız rujun bir ton koyusu dudak kalemi ile dudak çerçevesini belirginleştirin. Bir ruj fırçası ile dudaklarınızı boyayın ve üzerine biraz pudra sürün bu işlem rujunuzun uzun süre dudağınız da kalmasını sağlayacaktır. Pudra işleminden sonra ikinci kat ruj sürün ve hafif bir dokunuş ile dudaklarınıza biraz parlatıcı uygulayın. Parlatıcı dudaklarınızın daha dolgun ve daha seksi görünmesini sağlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb