Doğru Makyaj Temizleme Nasıl Yapılmalı | Hanımların Dünyası

loading...

Doğru Makyaj Temizleme Nasıl Yapılmalı

Doğru Makyaj Temizleme Nasıl Yapılmalı

Yüzümüz her gün birçok kozmetik malzemesine maruz kalıyor. Gece yatmadan önce bu makyajı temizliyoruz ve cildimizin hava almasını sağlıyoruz. Peki, cildimizi gerçekten temizliyor muyuz ya da doğru malzemelerle doğru aşamalarla mı temizliyoruz, bunlar bilmemiz gereken önemli unsurlar.

Hassas Bölgeler ile Başlanmalı

Yüzümüzün en hassas bölgesi gözlerimizdir. Bu sebeple makyaj temizleme işlemine gözlerden başlamalıyız. Gözlerimizin etrafındaki deri oldukça ince ve hassastır, bu yüzden temizleme mendilleri veya kremleri bu bölgelere zarar verebilir. Göz makyajını çıkarmak için, bu bölgeye özel olarak üretilmiş ürünleri kullanmalıyız. Göz makyajı çıkarma suyunu bir pamuğa dökerek, kapalı gözümüzün üzerinde bir kaç saniye bekletmeliyiz. Bu şekilde yumuşayan makyajı daha kolay çıkarabiliriz.

Geri Kalan Kısımları Temizle

Makyaj çıkarma mendillerini ve kremlerini yüzün diğer kısımlarında tercih edebiliriz. Pamuğa döktüğümüz kremi veya suyu cildimizdeki fondöten ve allığı çıkarmak için kullanabiliriz. Ruju çıkarmak için ayrı bir pamuk kullanmalıyız.

Cildin Temizlendiğine Emin Ol

Makyaj çıkarma ürünleri yalnızca yüzeysel makyajı temizler. Cildi derinlemesine temizlemez. Bu yüzden makyajdan arınan cildi tonik yardımı ile iyice temizleyip nemlendirici kremimizi sürebiliriz. Böylelikle cildimiz günün tüm bakterilerinden ve makyajından arınmış olacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb