Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Author

Categories

Share

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

 

dogru-cilt-bakimi-nasil-olmalidir

Cildimiz değişen havanın etkisiyle dengesini kaybedecektir az da olsa bu mevsim geçişlerinde hepimizin başına gelir öncelikle cilt bakımı yapılırken kendi cildinizi tanımanız gerekir yağlı bir cilt ya da kuru bir cilt için kullanılan önerilerde internetteki cilt bakım maskeleri de farklılık gösterir yani her şeyden önce kendinizi tanıyın şüphesiz bu cildinize yapabileceğiniz en büyük yarar olacaktır.

1) İlk madde her bulduğunuz ürünü yüze sürmemek! Ürünün cilde uygunluğunu onayladıktan sonra kullanın. Ve bir ürün uygularken cildinizin temiz ve kirden makyaj kalıntılarından iyice arınmış olduğundan emin olun.

2) Yaz geldiğinde cildinizi güneşten koruyun ! Kimse yazın sonunda yüzünde ve vücudunda güneş lekeleri istemez değil mi o zaman kendinizi bu lekelere karşı korumasını bilin.

3) Bol bol su içmek ve cildinizi de nemden mahrum etmemek ! Vücudumuzun büyük bir kısmı sudan oluşuyor yani suya ihtiyacımız var özellikle de yaz aylarında su tüketimini arttırmak ve cildimizi de nemlendirmek çok önemli. Tabi ki de yine cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle!

4) Eğer günlük makyaj yapacaksanız fondöten gibi ağır bir ürün yerine BB krem tercih edin kapatıcılığı çok fazla olmasa da cildiniz için bu aylarda BB krem daha uygun olacaktır!

5) Yaptığınız maskeleri gündüzleri değil geceleri yapmayı tercih edin güneşe çıkmadan önce maske yapmak pek de doğru gelmiyor bana…

6)Cildinizi ve kendinizi sevin ! Tüm bakımların içerisinde belki de en önemli olanı kendinizle barışık olmaktır. Kendinizi sevin ve kendinize her zaman değer verin.

Author

Share