Doğal Yöntemlerle Gripten Kurtulmak | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal Yöntemlerle Gripten Kurtulmak

Doğal Yöntemlerle Gripten Kurtulmak

Doğal Yöntemlerle Gripten Kurtulmak

 

dogal-yontemlerle-gripten-kurtulmak

Kış geldi! Bu durumda grip gibi rahatsızlıklara karşı önlem almak gerekmektedir. Peki, bu önlemler nasıl olmalıdır? Doğal yöntemleri var mıdır? Bu makalemizde bu yolların neler olduğunu açıklamaya çalışacağız. Hava ile bulaşan grip; hastanın hapşırması ile virüsleri havaya yayılır. Bu hava, sağlıklı insanlar tarafından solunduğunda, hastalık yayılmaktadır. Hasta bireyin evdeki yada iş yerindeki eşyalara teması ile de grip virüsü bulaşabilir. Bunun nedeni eşyalarda kalan virüsü sağlıklı bireyin elleri ile temas etmesi ile ağız ve burun gibi virüse açık bölgelere ellerin teması ile hastalık oluşabilir.

İlaçlarla grip tedavisi bazen çok etkili olmayabilir. Bunun yerine doğal yöntemler kullanılırsa daha etkili olabilir. Buna göre hapşırma gibi durumda ellerin burun yada ağız gibi gölgeye görülmemesi sağlık açısından faydalıdır. Mümkün olduğunca kağıt mendil yada buna benzer araçlar kullanılmalıdır. Sonrasında kullanılan malzeme atılmalıdır. Birçok virüs dokunma ile geçebilir. Ellerdeki temizlik çok önemlidir. Ellerinizi böyle bir durumda temizlemeli, mümkünse alkol ile temizlemek yerinde olur. Bu durum elleri yıkama imkanı olmadığında yapılmalıdır. Suyu bol tüketin. Bunun nedeni terleme ile virüsler vücuttan çıkacaktır. Egzersiz bir diğer gripten korunma yoludur. Bu durum kalbin hızlı hareketi ile nefesin bolca alınmasına neden olur. Bu durum, akciğerlerin hızlı çalışmasına ve grip virüsünün ısınan ve terleyen vücudu kısa sürede terk etmesine yarar.

Sebze ve meyve yemeye özen gösterin. Metabolizma böylelikle daha iyi çalışır. Bundan başka yoğurt tüketmek oldukça etkilidir. Ayrıca dinlenmek oldukça önemlidir. Bolca dinlenmeye özen gösterin. Dinlenen vücut hastalıklarla daha rahat ve güçlü şekilde mücadele edebilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb