Doğal Yöntemler ile Selülitleri Yok Edin

Author

Categories

Share

Kilo alıp verme, yaş, spor yapmama gibi birçok nedenden dolayı bacak ve kalça ağırlıklı olarak selülitlere maruz kalıyoruz. Selülit oluşumunu engellemek ya da var olan selülitleri yok etmek için birçok tıbbi yöntem bulunuyor. Fakat önemli olan doğal olarak azaltmak veya kurtulmak.

Selülitlerden Kurtulmanın Doğal Yolları
Kırmızı Biber
Kırmızı biber, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak yağ yakar. 1 çay kaşığı kırmızı biberi, 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil ve sıkılmış limonu, bir bardak ılık suya ekleyerek karıştırıp içebilirsiniz.

Kuru Fırçalama
Selülitleri azaltmanın en kolay yolu, selülit olan bölgelere yapılan kuru fırçalama işlemidir. Bu fırçalama kan dolaşımını hızlandırarak derinin üst yüzeyinde bulunan toksinlerin arınmasını sağlar. Kuru fırçalamayı günde 4-5 dakika, narin ve dairesel hareketlerle yapabilirsiniz.

Ardıç Yağı
Ardıç yağının selüliti azaltıcı etkisi bulunur. 1/4 su bardağı zeytinyağının içine 10-15 damla kadar ardıç yağını damlatın. Selülit olan bölgeye 10 dakika kadar masaj yapın. Her gün yapacağınız masajın bir ay sonunda etkisini göreceksiniz.

Öğütülmüş Kuru Kahve
Öğütülmüş kahveler, ölü derileri yeniler. Yarım bardak kuru kahvenin içine zeytinyağı ekleyerek mikrodalgada 15-20 saniye bekletin. Karışımı selülit olan bölgeye sürün ve bölgeyi streç film ile kaplayın. 25-30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Uygulamayı haftada 2 kez tekrarlayın, etkisini göreceksiniz.

Yosun
3 yemek kaşığı çekilmiş yosunu, 1/4 su bardağı deniz tuzu ve zeytinyağı ile karıştırarak cildinize 10 dakika kadar masaj yaparak uygulayın.

Elma Sirkesi
Elma sirkesi içindeki potasyum, mineral ve magnezyum ile selülitlerden kurtulmaya yardımcı olur. 1 su bardağı elma sirkesini 2 su bardağı su ile karıştırarak içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve selülit olan bölgeye sürerek bekletin. 30 dakika kadar beklettiğiniz karışımı ılık su ile durulayın.

Author

Share