Doğal Makyaj için 5 Püf Noktası | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal Makyaj için 5 Püf Noktası

Doğal Makyaj için 5 Püf Noktası

Yaz aylarında genel olarak tercih edilen doğal makyaj için dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Natürel makyaj ile hem güzel hem de yaza uygun bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Doğal Bir Görünüm İçin Makyajda 5 Püf Nokta

1-Renkli Farlardan Kaçının
Doğal bir makyajın ilk kurallarından biri renkli ve dikkat çeken farlardan uzak durmaktır. Dikkat çeken farlar yerine ten rengine yakın renkte olan hafif ve doğal görünüme sahip farları tercih edebilirsiniz.
2-Nemli Sünger Kullanın
Makyaj uygulaması için birçok fırça ve sünger bulunuyor. Fakat doğal bir görünüm için makyaj süngerinizi nemlendirmeniz yeterli olacaktır.
3-Krem ve Sıvı Ürünleri Tercih Edin
Kuru ve katı yüz pudraları ne yazık ki doğal bir görünüm sergilemiyor. Bunların yerine kremsi ve sıvı, transparan yüz renklendiricilerini kullanmayı tercih edin.
4-Rujda Koyu Tonlardan Uzak Durun
Doğal bir makyajın diğer püf noktası hafif renkte rujları tercih etmektir. Bordo, kırmızı ve koyu pembe tonlar yerine şeftali veya açık pembe renkli rujları kullanın.
5-Şeftali ve Ten Rengindeki Allıkları Tercih Edin
Yanaklarınızın fazla pembe ve kırmızı olması tüm doğallığınızı alacaktır. Bu renklerin yerine şeftali veya bronz tondaki allıkları makyajınızda kullanınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb