Doğal Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler

Doğal Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için bitkilerin gücünden faydalanabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcı bitkisel uygulamalar uygulaması pratik ve etkili yöntemlerdir. Dudak dolgunlaştıran bitkileri nasıl kullanmanız gerektiğini uzman görüşler eşliğinde sizlere sunuyoruz.

Bitkiler ve kullanması

Tarçın: Parlatıcı ruj ve öteki bakım ürünlerinin içine altı damla tarçın yağı, 1 adet E vitamini ve 5 çorba kaşığı zeytinyağı ek edip bu karışımı dudaklarınıza sürmeniz şeklinde dudaklarınız daha dolgun bir hal alacaktır.

Zencefil: 2 damla nane ekstresi, yarım çay kaşığı balmumu, 2 damla zencefil karıştırıp bu karışımı dudaklarınıza eski bir ruj fırçası ile sürün. Uygulama anında dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

Yulaf: 5 gram yulaf ve 1 adet yumurta sarısını karıştırıp dudaklarınıza sürün. 10 dakika dudaklarınızı fırçaladıktan sonra dudaklarınızdaki ölü tabaka giderilecek ve dudaklar daha dolgun hale gelecektir.

Kırmızıbiber: 1 çorba kaşığı vazelin, tarçın, kırmızıbiber ve 2 damla nane yağını karıştırıp parmaklarınızla dudaklarınıza sürün. 5 dakika dudaklarınızda bekletip ardından yıkamanız yeterli olmaktadır. Uygulama sırasında dudaklarınızda yanma hissi oluşabilir. Dudaklarınızı dolgunlaştıracaktır.

Bal: 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı çiçek balı ve yarım salatalığı ezip karıştırın. 15 dakika dudaklarınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 3 defa tekrarlandığında dudakları daha dolgun bir hale getirecektir.

Buhar: Yarım bardak suyu kaynatın ve içine vicks ile limon suyu ek edin. Buharı çıkan sıcak suya doğru dudaklarınızı yaklaştırın ve buharın dudaklarınıza temasını sağlayın. Dudaklarınız nemlenip terlediğinde dairesel hareketlerle masaj yapın ve sonrasında yıkayarak temizleyin.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb