Doğal cilt temizleme | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal cilt temizleme

Doğal cilt temizleme

Doğal cilt temizleme

Herkesin göze ilk çarpan yeri yüzüdür. Biriyle konuşurken yüzümüz hep ön planda olur. Bu durumda yüzümüzün bakımlı olması her zaman bizim artılarımızdan biri olacaktır. Ergenlik döneminde yüzde çıkan sivilceler, yapılan makyajlar, gittikçe kirlenen hava cildimizi yıpratır. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelere doğru bakımlar yapılmadığı zaman ilerleyen dönemlerde de yağlanma devam ederek cildi yıpratabiliyor. Ergenlik döneminde başlayıp devam eden diğer can sıkıcı şeylerden biri de siyah noktalardır. Siyah nokta ya da sivilceleri temizleye bilmek için günümüzde pek çok doğal cilt temizleme tekniği vardır.

Doğal yöntemler diğer kimyasal yöntemlere göre daha çok tercih edilmektedir. Bazı kimyasalların tehlikeli yan etkileri bulunabiliyor. Doğal yöntemlerde asla zarar vermeyecek diye bir şey yok elbette. Hazırladığınız doğal karışımları da cildinizin küçük bir kısmında denemenizde fayda var. Doğal Yöntemlerle Cilt Temizleme Doğal yöntemlerle cildinizi temizlemek istiyorsanız önceliğiniz cilt yapınızı öğrenmeniz olmalıdır. Cildinizin yağlı, kuru ve ya karma olduğunu öğrenmek için kozmetik marketlerde satılan cilt testlerinden alabilirsiniz. Cildinizin yapısını öğrendikten sonra cildiniz için en uygun olan doğal cilt temizleme kremlerinden birini tercih edebilirsiniz. Kendiniz karışımınızı hazırlamak istiyorsanız bitkisel uzmanların cilt tiplerine göre verdiği tarifleri hazırlayarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Cildi temizledikten sonra mutlaka nemlendirmelisiniz çünkü her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Yağlı ciltlerinde mi? Evet, yağlı ciltlerinde neme ihtiyacı vardır. Bu da temizlik yaptıktan sonra cildin nem ihtiyacını karşılayacak bir krem kullanılması gerektiğini gösteriyor. Doğal Cilt Kremleri Cildiniz için uygun olan temizlemeyi yaptıysanız eğer sıra cildinize ihtiyacı olan nemi vermeye gelmiştir. Burada da yine cilt tipiniz oldukça önemli. Cilt tipinize uygun kremi seçmek cildinizin nem dengesini koruyacaktır. Kremlerinizi de evde doğal malzemelerden yapabilirsiniz. Doğal cilt temizleme yaptıktan sonra evde hazırladığınız doğal kremler cildinizin nem dengesinin korunmasını sağlayarak cildinizi kirden ve yıpranmadan koruyacaktır.

Doğal kremler için Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi ve badem yağı kuru ciltler için güzel bir nemlendiricidir. Aloe vera da ciltte doğal bir onarım sağlayan doğal malzemelerden biridir. Aloe vera özünü de doğal bakımınız için kullanabilirsiniz. Cildinizi temizlemek için öncelikle cilt tipinizi öğrenmeniz gereklidir. Cilt tipinizi öğrenmek için kozmetik marketlerde satılan cilt tipi analiz testlerini kullanabilirsiniz. Cilt tipinizin yağlı, kuru, normal ve ya karma olduğunu belirledikten sonra cildiniz için uygun olan doğal cilt temizleme şeklini ve cilt temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu şekilde cilt tipinizi öğrendikten sonra yaptığınız temizlik ve nemlendirme işlemi cildinizin daha doğru bir şekilde temizlenmesini sağlayacak ve cilt yapınızın sağlıklı bir şekilde düzene girmesini sağlayacaktır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb