Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Author

Categories

Share

Doğal cilt maskesi tarifleri biz bayanların internette en çok araştırdığı konulardan biridir sanırım. Doğal Cilt maskesi tarifleri başta cildinize tüm gerekli vitamin ve mineralleri sağlaması sebebiyle ve ayrıca bunu kimyasal madde kullanmadan doğal yollarla yapması sebebiyle de bayanlar tarafından çok tercih ediliyorlar.

Aşağıda yarar göreceğinizi düşündüğümüz doğal cilt bakım maskesi tariflerinden birkaç tanesini bulacaksınız. Yorum yaparak beğendiğiniz ve faydalandığınız tarifleri de paylaşabilirsiniz.

Yumurta Maskesi ile Cilt Bakımı

Yumurta Maskesi

Malzemeler: İki avuç buğday, iki bardak su, iki yumurta sarısı, bir çorba kaşığı badem yağı.

Hazırlanışı: Buğday bir kaba alınır ve su eklenerek ezilir. Üzerine diğer malzemeler de eklenerek karıştırılır. Hazırlanan maske yüze uygulanır. Kurumaya başlayınca ılık su ile yıkanarak temizlenir. Ayrıca gül suyu sürülebilir.

Etkileri: Kızıl lekelerden ve sivilcelerden kurtulmak için kullanılabilir. Günde iki defa sabah ve akşam uygulanır. Şampuan olarak kullanıldığında saçların parlamasını sağlar.

Çilek Maskesi ile Cilt Bakımı

çilek maskesi

Malzemeler: Bir avuç çilek, Yulaf unu, bir yumurta, iki çorba kaşığı yoğurt.

Hazırlanışı: Çilekleri ezip, yulaf unuyla karıştırılır. Üzerine yumurtanın sarısı ile yoğurt eklenir ve çırparak krem kıvamına getirilir. Hazırlanan maske yüze uygulanır. 20 dakika sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Etkileri: Kuru ciltleri nemlendirici ve besleyici özellik gösterir. Gözaltı kırışıklıklarına karşı azaltıcı etki gösterir.

Author

Share