Doğal Bilgiler ile Cildinize Işıltı Kazandırın | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal Bilgiler ile Cildinize Işıltı Kazandırın

Doğal Bilgiler ile Cildinize Işıltı Kazandırın

Uzman Dr. Makbule Dündar, Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Önerilerde Bulundu
Hava kirliliği, zararlı güneş ışınları, sigara ve çevresel faktörler cildimize oldukça zarar veriyor ve cildi yaşlandırıyor. Bu zararları en aza indirmek ya da bakım ve beslenme ile cildimizi tazelemek mümkün. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Makbule Dündar sağlıklı ve bakımlı bir cilt için önerilerde bulundu.

C Vitamini Leke Oluşumunu Önlüyor

Vücut sağlığı kadar cilt sağlığı için de oldukça önemli olan C vitamini güçlü antioksidan içeriği nedeniyle çok önemlidir. Bunun yanında C vitamini etkili bir yaşlanma karşıtı bileşendir. Güneş ışınları, yaşlanma ve sigara içme vücuttaki C vitamini azaltır. C vitamini içeren besinler tüketmek cildi dış etkenler korur ve yapılandırır.

Somon DNA’sı Yaşlanmayı Durduruyor

Cilt için dış etkenlerden korumayı ve tazelenmeyi sağlayan anti-aging tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemler arasında Somon DNA’sı dikkat çekmektedir. Somon DNA’sı; hava kirliliği, stres, alkol, sigara ve güneş ışınlarının zararlı etkisini ortadan kaldırıyor.

Havyar Bakımı Cildi Gençleştiriyor

Havyar, son zamanlarda kozmetik alanında oldukça fazla kullanılıyor. Çok zengin bir protein, mineral ve vitamin kaynağı olan havyar, cilt bakımında önemli bir yere sahip. Havyar, cildi nemlendirir, pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlar.

Cilt İçin Doğru Beslenmek Önemli

Cildin dostu olan yiyecekler sebze ve meyvelerden oluşuyor. Bünyesinde çeşitli vitaminleri barındıran sebze ve meyveleri cilt ve kilo sağlığı için tüketmek önemli.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb