Doğal Ağrı Kesiciler ile İlaç Kullanmadan Ağrıları Azaltın | Hanımların Dünyası

loading...

Doğal Ağrı Kesiciler ile İlaç Kullanmadan Ağrıları Azaltın

Doğal Ağrı Kesiciler ile İlaç Kullanmadan Ağrıları Azaltın

Bazı ağrılı durumlarda kimyasallar içeren ağrı kesici ilaçlara başvurmak yerine doğal besinler ile ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Bazı baharatların ve sebze, meyvelerin ağrı kesici özellikleri bulunmaktadır. Eğer ağrılarınız çok şiddetli değilse evinizde bu doğal ağrı kesme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Kulak Ağrısı için Doğal Ağrı Kesici

Kulak ağrısı için özellikle sarımsağın iyi geldiği ve sarımsak içeriğinde ağrıları kesme hafifletme özellikleri olduğu araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Diş Ağrısı ve Diş Eti İltihabı

Diş ağrısı çoğu zaman dayanılmaz olur ancak her durumda doktora başvurulmaz. Doktora gitmeme sebeplerinden biride diş ağrısının gece yarısı gibi hastaneye ulaşımın zor olduğu saatlere denk gelmesi. Bu durumlarda ağrıyan dişin üzerine karanfil sıkıştırabilir ya da karanfili kaynamış suyun içinde demlendirerek bu ılık su ile dişinize gargara yapabilirsiniz.

Mide Yanması ve Mide Ağrısı

Mide yanmaları ve çoğu zaman mide ağrıları için elma sirkesi en iyi hafifletici, doğal ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

Kas Ağrıları

Zencefil kas ağrısı şikayetlerinde ağrıların azaltılmasında oldukça etkili olduğu söylenmektedir. Ayrıca nane’de kas ağrılarında oldukça fazla tercih edilen bir doğal yöntemdir.

Eklem Ağrıları ve Baş Ağrıları

Çok fazla şiddetli olmayan eklem ağrıları ile baş ağrılarında kiraz tüketilmesi ağrıları azalttığı da edindiğimiz bilgiler arasında.

Genel Yaralanma Ağrıları

Genel yaralanma, sıyrık gibi durumlarda temiz su kesinlikle o bölgenin ağrı ve sızısını hafifleten doğal bir yöntemdir.

Mide Şişkinliği ve Gaz Sancıları

Mide şişkinliği ile gaz sancılarında Ananas meyvesinin tüketilmesi sizi iyi hissettirecek doğal yöntemler arasında yer alıyor.

Mesane ve İdrar Yolları Enfeksiyonu Sancıları

Çok fazla tüketilmeyen bir meyve olan yaban mersini aslında mesane ve idrar yolları enfeksiyonu sancılarına iyi gelmektedir ve hastalığınız çok ileri seviyede değilse iyileştirme etkisi bulunmaktadır.

DİP NOT: Eğer ağrı ve sancılarınız çok ileri seviyelerde ise bu yöntemleri denemek tamamen zaman kaybı olabilir bir an önce doktora başvurmalısınız. Unutmayın her ağrının altında farklı sebepler ortaya çıkabilir ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb