Diyet Yapmadan Kalori Yakmanın Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Diyet Yapmadan Kalori Yakmanın Yöntemleri

Diyet Yapmadan Kalori Yakmanın Yöntemleri

Diyet kelimesi birçok kilolu insanlar için adeta zorlu bir süreci ifade etmektedir. Bundan dolayı diyete başlamak dahi onları fazlası ile korkutmaktadır. Fakat diyet yapmadan da aslında kalori yakmak oldukça kolay. Yaklaşık 500 kalori yakmanız bu yöntemle mümkündür.

Kahvaltı

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Fakat önemli diyerek poğaça, börek gibi yağlı yiyecekler tüketmek yarine daha az kalorili yulaf ezmesi, haşlanmış yumurta, bol salatalık, domates, biber ya da yeşil sebzeler yiyebilirsiniz. Hem tok kalacak hem de yağlı hamur işlerinden en az 500 kaloriyi almamış olacaksınız.

Her Zaman Hareket

Hareket ister kilolu olsun ister zayıf olsun fark etmez. Herkes için hareket etmek oldukça önemlidir. Kilo vermede de tempolu yürüyüşler, gün içinde kısa ama etkili hareket yöntemleri sayesinde 500 kalori yakmanız mümkündür. Eğer evde iseniz iş yaparken dahi kendinizi keşfedeceği hareketler yaparak kalori yakabilirsiniz.

Yediklerinizi İyice Çiğneyiniz

Yapılan birçok araştırma göstermektedir ki yemek yerken fazla çiğnemek hem yiyeceklerin kolayca vücutta yakılmasına hem de doyma hissinin beyne iletilmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı yemek yerken bolca çiğnemek ve yavaş yemek gerekir.

Tabaktaki Yiyecekleri Yarıya Düşürün

Yemek yerken tabağınıza aldığınız yemekleri azalttığınız zaman en az 500 kaloriyi almamış olacaksınız. örneğin; bir akşam yemeğinde 1000 kalorilik bir yemek yemek yerine miktarı yarıya indirdiğiniz 500 kaloriyi almamış olacaksınız. Böylece bu yöntemler sayesinde kalıp diyet yöntemlerine bağlı kalmadan kilo verebileceksiniz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb