Diyet Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Diyet Önerileri

Diyet Önerileri

Diyet Önerileri

 

Malum yaz aylarını bitirdik ve sonbahar mevsiminin ilk ayına adım attığımız hatta ortalarına geldiğimiz şu günlerde, birçok kişi yaz tatilinden kalma kilolarla baş başa kaldı. Her ne kadar birçok kişinin şu anda bir tatil planı kalmasa da, bir sürü insan bir sonraki seneye fit bir görünümle girebilmek adına diyet çalışmalarına başladı. Bunun için de bir çok diyet önerilerini araştıran kişileri bu diyet önerileri doğrultusunda zayıflama mücadelesine start verdi. Ancak diyet önerileri adı üstünde sadece bir öneridir. Özellikle sağlık sorunu olanlar bir diyetisyene ve sağlığı ile ilgili alandaki bir uzmana danışmadan hiçbir diyet önerisini dikkate almamalı ve uygulamaya kalkmamalıdır. Bunun dışında hamile bayanlar ve çocuğunu emziren bayanlar da bir uzmana danışmadan kesinlikle diyet uygulamamalıdır. Ayrıca kişiler hiçbir sağlık sorunu olmasa dahi bir uzmanına danışmadan her gördüğü diyeti uygulamaya çalışmamalıdır. Zira kişi ne kadar sağlıklı olursa olsun, yanlış bir diyet uygulaması kişinin sağlığını kaybetmesine ve hatta onun ölümüne dahi sebep olabilir. Bunun için bu uyarılar dikkate alınmalı, önce bir uzmana danışmalı ve uzmanın uyarıları doğrultusunda bu diyet önerileri uygulanmalıdır.

Diyet Örneği

1. GÜN Sabah 1 dilim kepek ekmeği 2 dilim kadar beyaz peynir 1 bardak şekersiz çay 1 tane salatalık Ara Öğün 1 tane meyve ( düşük kalorili tercih edilmeli ) Öğle 1 dilim kepek ekmeği 2 yumurta ile yapılmış olacak bir menemen 1 tane salatalık Ara Öğün 1 tane meyve ( düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Akşam 200 gram kadar ızgara tavuk 1 kase kadar yağsız salata ( Salataya tuz konulmamalı. Bunun yerine limon ile tatlandırılmalı )

2. GÜN Sabah Kepek ekmeği ( 1 dilim ) 1 tane domates Salam ( 1 dilim ) 1 tane salatalık 1 bardak şekersiz çay Ara Öğün 1 tane meyve ( düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Öğle Yarım porsiyon kadar et ya da tavuk döner ( Yarım porsiyon ) 1 bardak ayran Ara Öğün Meyve ( 1 adet ) Akşam 200 gram kadar bonfile 1 kase kadar yağsız salata ( Salataya tuz da konulmamalıdır. Bunun yerine limon ile tatlandırılabilir. )

3. GÜN Sabah 1 bardak şekersiz çay Yağsız bir tost Salatalık ( 1 adet ) Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Öğle 1 tane haşlanmış patates ( Patates ufak veya orta boy olmalı ) Salata ( 1 adet ) 3 tane sosis Ara Öğün 1 tane meyve Akşam 200 gram kadar balık 1 kase kadar yağsız salata ( Salataya tuz da konulmamalıdır. Bunun yerine limon ile tatlandırılabilir. )

4. GÜN Sabah Kepek ekmeği ( 1 dilim ) 2 dilim kadar beyaz peynir 1 bardak süt Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli. ) Öğle 150 gram kadar ızgara köfte Patlıcan salatası ( 1 porsiyon ) Kepek ekmeği ( 1 dilim ) Ara Öğün 1 tane meyve ( Yine düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Akşam 1 dilim kepek ekmeği Sebze yemeği ( 1 tabak )

5. GÜN Sabah Kaşar peyniri ( 2 dilim ) Domates ( 1 adet ) 1 tane salatalık Kepek ekmeği ( 1 dilim ) 1 bardak şekersiz çay Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Öğle Ufak boy pizza Ayran ( 1 bardak ) 1 kase kadar salata Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Akşam 4 tane kalem pirzola Yağsız salata ( Salataya tuz konulmamalıdır. Bunun yerine limon ile tatlandırılabilir) Kepek ekmeği ( 1 dilim )

6. GÜN Sabah 1 tane poğaça Zeytin ( 4 adet ) 1 bardak portakal suyu Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli. ) Öğle 8 yemek kaşığı kadar sebze yemeği ( Suyundan fazla yenmemeli) Kepek ekmeği ( 1 dilim ) 1 kase kadar yoğurt Ara Öğün 1 tane meyve (Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli.) Akşam 200 gram kadar ızgara tavuk 1 kase kadar yağsız salata (Salataya tuz konulmamalıdır.)

7. GÜN Sabah 1 dilim kepek ekmeği Domates ( 1 adet ) Salatalık ( 1 adet ) 2 tane sosis 1 bardak şekersiz çay Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli. ) Öğle 1 porsiyon ton balıklı sandviç Ara Öğün 1 tane meyve ( Düşük kalorili bir meyve tercih edilmeli ) Akşam 200 gram kadar bonfile 1 kase kadar yağsız salata ( Salataya tuz konulmamalıdır.)

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb