Diyet Listesi | Hanımların Dünyası

loading...

Diyet Listesi

Diyet Listesi

Bir Çok Diyet Listesi

Diyet sağlığımızı garanti altına alan gereksiz yağları dışa atarak sağlıklı bir şekilde zayıflama yöntemidir. Diyet yapan kişilerin vücutları aynı zamanda fit bir görüntüye sahiptir. Bir yandan diyet yaparken diğer yandan bu kadar fit durmalarının sebebi bir de yaptıkları egzersizlikler ve sporlardır. Diyet sağlık açısından son derece önemlidir. Özellikle çok fazla kilosu olan kişilerin kilo verme işleminde etkili bir yoldur diyebiliriz. Diyet yapmak hem sağlıklı hem de zinde kalmak demektir. Sizlere pratik ve etkili bir diyet listeleri hakkında bilgiler vereceğiz. Size verdiğimiz diyet listeleri düzenli uyguladığınız zaman aşırı kilolardan arınacak ve kendiniz daha sağlıklı hissedeceksiniz.

Su Diyeti İle Zayıflama Yöntemi

su-diyeti-ile-zayiflama

Su sağlık açısından en zengin minerallere ve vitaminlere sahip bir içecektir. Suyun hayatımızda var olan yerini ve önemini sizlere saymak ile bitiremeyiz Bu nedenler her sağlıklı bireyin ortalama 1.5 litre kadar su tüketmesi oldukça önemlidir.

Su içmeyen kişilerde birçok hastalıklarda baş gösterebilir. Bu yüzden suyu hayatımızdan eksik etmemiz gerekir. Su ile diyet olur mu demeyin. Evet, bal gibi olur. Su içtikçe zayıflayabilir, yağ yakma oranınızı hızlandırabilirsiniz. Su diyetinde yapmanız gereken içtiğiniz suyun içine yarı taze limon sıkmanız ve bunu ılık bir şekilde tüketmenizdir. Limon bağırsakların daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Bu yüzden bunu direk yiyemeyeceğinize göre suda kullanmanız sizin açınızdan daha iyi olacak, kilolarınızda hızlı bir şekilde kurtulacaksınız. Ayrıca içtiğimiz limonlu sular vücutta var olan insülüni hızlı atılmasına destek oluyor. Böylece antioksidan görevini yapan limon hem insilün salınımını engelliyor hem de vücutta var olan zararlı bakterilerin idrar yolu ile dışarı atılmasına vesile oluyor. Bu diyet özellikle kalp ve damar hastalığı olanlarda katiyen uygulanmamalıdır. Bir de hamile ve emziren bayanlar bunu kullanmamalıdırlar.

su-icerek-diyet

Hamilelerin bol bol su içmesi iyidir. Emzirme döneminde de suyun süt yapıcı özelliği bulunmaktadır. Su diyeti günde en az 3 bardak limonlu su her yemek öncesi içilmelidir. Yemek öncesi içilmesinin sebebi ise, limonlu suyun ayrıca tok tutma özelliği bulunmaktadır. Su diyeti ile ayda rahatlıkla 8 kilo verme ihtimaliniz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Sadece limonlu su içerek zayıflamanız mümkün değil tabii ki bunun ek listelerde vardır. Bunlar neler hep birlikte öğrenelim:

Su Diyeti Listesi İçin Yapılması Gerekenler:

• Sabah uyandığında ılık suyu bir bardak ölçüsünde ayarlıyorsunuz. İçeceğiniz bardağın standart bardaklardan biraz daha büyük olması daha etkili olur. Daha sonra, bir bardak portakal suyunun içine greyfurt ve limon suyunu karıştırın. Bu sizin kahvaltıda ağzınızın tadını bozmamasına vesile olacak aynı zamanda yoğun bir şekilde C vitamini takviyesini karşılamanıza aracı olacaktır.

• Ara öğünde ise yapmanız gereken, aynı şekilde ıhlamur, melisa, papatya ve anason yaprağını karıştırıp kaynatmanız ve bunu ara öğün niyetine içmeniz gerekmektedir. Ara sıra ara öğünde ceviz yiyebilirsiniz bu sizin güçlü durmanıza yardımcı olacaktır.

• Öğle yemeğinde genelde sebze ağırlıklı çorbalar yemeniz tavsiye ediyoruz. Ekmeği kepek ekmeği olarak en az 2 dilim kadar yemeniz gerekir. Öğle yemeğinden sonra da ara öğün olarak bir elma ya da portakal, armut hangisini dilerseniz meyve yiyebilirsiniz. Meyveler sizin daha hızlı sindirmenize katkıda bulunacaktır.

• Akşam yemeklerinde yemeğiniz normal bir şekilde yiyebilir ama öğünde kesinlikle fazla aşırıya kaçmamanız gerekir. Genelde haşlama türü yemeklerin sizin açınızdan daha az yağ içeren ve sağlıklı olduğunu hatırlatmak isteriz. Akşam yemeğinden sonra limonlu ılık suyunuzu içebilirsiniz. İsterseniz bunu aç karna yapın. Bu sizin daha çabuk zayıflamanıza öncü olacak, tok tutma özelliği sayesinde, sizi daha az yemek yemenize fayda sağlayacaktır. Su diyeti ile yapılan diyetlerin daha keskin ve etkili olduğunu söyleyebiliriz. Normal suyu da bol bol içmenizde yarar vardır. Çok aşırı fazla su içmek sizi rahatsız eder. Bir litre kadar tüketmeniz yeterlidir.

Bir Haftada 5 kilo Verdiren Mucize Diyet!

bir-haftada-5-kilo-verme-diyetiAşırı kilolusunuz ve kısa sürede bu kilolarınızdan arınmak istiyorsunuz. Öyleyse şimdi kulaklarınız açın bizi iyi dinleyin. Haftada 5 kilo vermek hayal değil. Evet, doğru duydunuz tam 5 kilo verebilirsiniz. Bu nasıl olur demeyin. Bal gibi oluyor. Ama bunun için gerekli talimatlara uymanız koşulu ile. Bunlar neler isterseniz hep birlikte bunları öğrenelim. Size Muhteşem Ayça Kaya diyetinde bahsedeceğiz. Bu kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız siz verilen bu diyet listesini planlı bir şekilde yapmanızda yarar var bakalım bunlar tam olarak neler hep birlikte öğrenelim bilgilenelim:

• Sabah kahvaltı menüsünde yemeniz gerekenler şunlardır: Bir dilim kadar peynir yağsız olması tercih edilendir. Bir tane haşlanmış yumurta az tuzlu olması tercih edilendir.2 dilim çavdar ve ya kepekli ekmek yemeniz gerekir. Kesinlikle samun ekmeğini sizlere tavsiye etmiyoruz. Bu sizde zayıflama yerine daha fazla kilo almanıza sebep olur.

• Bolca tere otu, roka ve maydanozu limonlu bir şekilde tüketmelisiniz. Bu sizin hızlı bir şekilde yağ yakmanıza ve yüksek kalorili besinlerin hızlı kilo alımını durdurmasına vesile olur. • Kahvaltıda yiyeceğiniz zeytin sayısı en az dört tane olmalıdır. Çünkü zeytinde yüksek oranda kalori bulunmaktadır. Sadece 4 zeytinin 120 kalori ettiğini unutmayın.

• Çay olarak da şekerli çay yerine şekersiz bitki çaylarını tercih edebilirsiniz bu sizin hızlı bir şekilde zayıflamanıza aracı olacaktır.

• Ara öğünlerde ise diyelim ki saat 10.00 gibi acıktınız ve spor sonrası bir şeyler yeme gereği duydunuz hemen bu açlığı bastırmayı bilmeniz gerekir. Bir kâse yoğur sizi tok tutacak ayrıca metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına aracı olacaktır.

bir-haftada-5-kilo-verme-diyeti-yapmak• Öğle yemeğinde ise, ızgara kırmız et, beyaz et, balık, tavuk yiyebilirsiniz. Fakat bunun az yağlı fırında pişmiş şeklini tercih etmelisiniz. Dilerseniz et ve tavuğu haşlayarak da yiyebilirsiniz. Yanında bol yağsız salata ya da sebze çorbası tüketebilir. Çorbanın içine her defasında limon sıkarak zayıflama hızınızı bu şekilde arttırabilirsiniz. Ara öğün olarak sıcak bitki çayları idealdir.

• İkindi vaktinde yemek asla yemiyoruz. Çünkü her öğün yemek yeme alışkanlığı sizin iştahınızı arttırabilir. Bunun yerine meyve yemek idealdir. Arada kuru yemiş, ceviz badem tok tutma amaçlı tüketebilirsiniz. Fazla olmamak kaydı ile.

• Akşam menüsünde ise,1 kâse istediğiniz çorbadan yiyebilirsiniz. Bol nane ve limonu eksik etmeyin. Yemekleri az yağlı ve zeytinyağı ile pişirilmiş şekilde yiyin. Bol yeşillikli salatanız ve ara öğün yemeğinizin yanına yoğurt ilave edebilirsiniz. Bir de her yemek sonrası 2 bardak kadar su için bir günde en az 8 bardak kadar olsun. Ara öğün olarak meyve ve meyve çaylarını seçebilirsiniz. Sizler bu yöntem ile kısa sürede tam 5 kilo kadar zayıflayacak, fazla kilolarınızdan arınacaksınız. Bunun için azimli olmanız gerekmektedir. Canan Karatay İle Muhteşem Diyet Listesi Diyet yaparken bir uzmandan yardım almak ve onun engin bilgilerinden yararlanmak her zaman doğru bir seçimdir. Araştırmacı ruhumuzu ön plana atarken profesörlerin de bu konuda sağladığı katkıları değerlendirmemiz gerekir. Bizim için çok önemli bilgileri bizlere aksedebilirler.

Beynimize empoze edilen bu doğru bilgiler ile hareket etmenin güzelliği de bir başka olur. Daha sağlıklı, planlı bir şekilde zayıflarız. Canan Karatay diyeti ile haftada sağlıklı 3 kilo verebileceksiniz. Çok ani zayıflamalarında sağlıklı olmadığını savunmaktadır Canan Karatay. Her diyet listesinin faydaları bulunmaktadır. Siz hangi damak tadında kendinizi buluyorsanız o diyeti uygulayın bunlar sadece sizin sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza verilen diyet listesi örnekleridir. Bakalım Canan Karatay ile muhteşem diyet listesi nasıl yapılmaktadır.

• Sabah menüsünde olması gerekenler: Haşlanmış yumurta, haşlanmış patates, yağsız beyaz peynir, fındık ezmesi ve şekersiz çay. Kahvaltıdan sonra sabah yürüyüşü ve koşu yapılmalı gerekli egzersizlikler spor ile takviye edilmelidir.

• Öğle yemeğinde çorba ve bol yeşillikli salata ve yemekten sonra taze sıkılmış meyve suyu içilmelidir. Ara öğün olarak badem, ceviz fındık ve ya tuzsuz ayran içilmelidir.

• Akşam yemeğinde ızgara balık, tavuk, bol limonlu salata, zeytinyağı ile yapılmış tüm yemeklerden yiyebilirsiniz. Ekmekleri her öğünde kepek ve ya çavdar ekmeği 2 dilim olmak şartı ile yiyebilir. Geceleri ise bitki çayları, meyve çayları ya da limonlu çaylar içebilirler. Sabahları yapılan spor ve her öğünde fazla tüketilen sıvının zayıflamada etkisi oldukça büyüktür.

Diyet Sonrası Yapılan Sporların Zayıflamaya Faydaları:

diyet-sonrasi-spor-yap-zayif-kalDiyet ne kadar gerekli ise sporda onunla birlikte yapılan en sağlıklı harekettir. Vücudun sadece diyet yaparak zayıflamasını beklemeniz yanlıştır. Bu nedenle sağlıklı spor yapmayı huy edinmeli ve her yaptığınız spordan sonra su içmelisiniz. Suyu terli olduğunuz zamanlar içmeyin. Spor sonrası ılık bir duş alın. Daha sonra biraz dinlenmeye çekilin. Vücuda fazla yüklenmek size zarar verebilir. Kontrollü hareket etmeniz gerekir. Dada sonra su, bitki çayları içerek rahatlayın. Günlük diyet ile yapılan sporun sağlık açısından faydalarını saymak ile bitiremeyiz. Bunlar neler hep birlikte öğrenelim:

• Diyet ile birlikte yapılan spor bütün kasların dengeli bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur.

• Daha sağlıklı nefes alır kalp sağlığınızı bu şekilde koruma altında tutarsınız.

• Vücut her yerden oranlı bir şekilde yağ yakarak, fit bir bedene sahip olmanıza aracı olur.

• Göbeğiniz daha hızlı erir ve görüntü bozuklukları meydana gelmez.

• Sağlıklı düşünür, sağlıklı kararlar vermeyi öğrenirsiniz.

• Vücudunuz çeşitli bakterilerden antioksidan görevini üstlenerek atar.

• Spor ve sağlıklı diyet kalbiniz ile dosttur.

• Diyet listesine harfiyen uymak ve her diyet sonrası spor yapmak, esnek bir vücuda sahip olmanıza aracı olur.

• Vücutta toplanan su oranlarını dengeler.

• Metabolizmanızın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur.

• Daha sağlıklı bir gelişim sürecinde bulursunuz kendinizi.

• Çabuk yaşlanmaz uzun yıllar bu sağlıktan yararlanma hakkına sahip olursunuz.

• Spor yapmanın vücudu dinç tuttuğunu bilin. Uzmanlar tarafından bir diyet almış iseniz bir gün bile ertelemeden bunu hayata geçirin. Çünkü diyette düzensizlik demek sizin sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza gölge düşürmek demektir. Bununla birlikte spor takviyesini de her aklınıza geldiğinde sık bir şekilde yapın. Vücudun hareketsiz olması, sporsuz kalması sizinde sağlıksız bir şekilde kilo almanız demektir. İstediğiniz kadar diyet yapın bunu değiştiremezsiniz. Spor yoksa diyetinde hiçbir faydasını göremezsiniz.

• Spor kalp ve damar hastalıklarının da önüne geçer. Kan dolaşımı hareket sisteminde hızlanır ve bu sizin vücudunuzda hücrelerin canlanmasına yol açar. Hem sağlıklı bir şekilde yemek yiyerek zayıflayın hem de sporu hayatınızdan eksik etmeyin. Faydasını fazlası ile görecek, incecik vücuda sahip olacaksınız.

DİYET LİSTESİ İLE İLGİLİ RESİMLERİsu-ile-diyet-yapmak

 

su-icerek-diyet-yapmak

diyet-sonrasi-spor-yapmak-ve-zayif-kalmak

diyet-sonrasi-spor-yaparak-zayiflama-yontemi

diyet-sonrasi-spor-yaparak-zayiflama

diyet-sonrasi-spor-yaparak-zayif-kalmak

bir-haftada-5-kilo-verme-diyet-listesi-tarifi

bir-haftada-5-kilo-verme-diyet-listesi

bir-haftada-5-kilo-verme-diyet-listesi

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb