Diyet Çayı Önerileri

Author

Categories

Share

Bu yazımızda sizlere diyetinizde yardımcı olacak olan bitki çayların listesini sunacağınız. Bu listedeki çaylar doğru ve düzenli bir şekilde ara öğün olarak kullanıldığında yağ yıkımınızı hızlandıracaktır. Bu şekilde kısa sürede hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

Yeşil Çay, Hemen hemen her bitkisel çay listesinde yer alan yeşil çay doğal olarak bitkisel zayıflama çayları listesinde de boy gösteriyor. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalarına göre yeşil çayın zayıflamaya etkisi metabolizmayı hızlandırmasıyla kaynaklı. Oldukça fazla bir şekilde antioksidan içeren yeşil çay toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Kafein içeriğiyle gün içerisinde kaybedilen enerjiyi arttırarak size yardımcı oluyor.

Oolong Çayı, Siyah ve yeşil çay da olduğu gibi “Camellia Sinesis” bitkisinin yapraklarında elde edilen oolong çayı insanların metabolizmasını hızlandırmaya yardımcı oluyor ve yağın sindirimini kolaylaştırıyor. Siyah ve Yeşil öaydan çok daha farklı bir fermantasyon işlemine sokulan yaprakları yarı-fermente olarak kullanıma çıkıyor. Yemeklerden sonra içildiğinde ise sindirime yardımcı olduğu vurgulanıyor.

Nane Çayı, Nane çayı, İnsan metabolizmasını ya da yağ yakma üzerinde oldukça etkili bir çay değil fakat vücut üzerindeki gazı ve şişliği aldığı için diyet sürecinde bir takım yararları oluyor. Nane çayının diğer faydalarına bakacak olursak; Baş ağrısını hafifletmesi, Mide bulantısına ve ishale iyi gelmesi, Regl sürecinde ki ağrıları dindirmesinde üst sıralarda gösteriliyor.

Maydanoz Çayı, Pek çok diyet listesinde özellikle baktığımızda diyetin ilk haftasında içilmesi önerilen maydanoz çayı esasında kilo verdirmiyor fakat insan vücudunda biriken su fazlalığını atılmasına da yardımcı olarak diyetinizde güzel bir define kas kütlesine sahip olabiliyorsunuz.

Author

Share