Diyet Atıştırmalık Önerileri

Author

Categories

Share

Yapmış olduğunuz diyetiniz ile aranız oldukça kuvvetli olabilir fakat bazen çok fazla kalori içermeyen atıştırmalıklar yiyerek vücudunuzu şaşırtabilirsiniz. Beslenme uzmanları tarafından yapılan bir takım açıklamalarda, Yapılan bu gece atıştırmaları oldukça riskli olduğu için istenmeyen kiloların geldiğini işaret ediyor.

Meyve ve Sebze Salataları Yapın

Diyetinizi hiçbir şekilde bozmadan, Üstelik vücudunuz için de gerekli vitamin ve mineralleri bol miktarlarda içeren atıştırmalılar için meyve ve sebzeler en iyi seçeneğiz. Birkaç sebzeden ya da meyveden hazırladığınız salatayı çok rahat bir şekilde yiyebilirsiniz.

Yoğurt Tüketin

Yağı azaltmış yoğurtlar yerine ev yoğurdu yiyin. Bir takım baharatlar ekleyerek çok daha güzel tat oluşturabilirsiniz.

Hindi Salamlı Tost

İki parça kepek ekmeğini tost makinesinde ısıtın daha sonra içerisinde bir miktar hindi salamı koyun üzerini yağsız peynir ve yeşil zeytin ile süsleyin en son zeytinyağını biraz ekmeklerin üzerine sürün. Tost makinesinde ısıtarak tüketebilirsiniz.

Kuruyemişler

Kuruyemişlerde oldukça fazla bir şekilde sağlıklı yaş içermektedir. Bu yağlar vücudunuzun aradığı türden olduğu için rahatlıkla tüketebilirsiniz. Abartmamaya dikkat edin aksine bir süre sonra kilo artışı görebilirsiniz.

Author

Share