Diş Beyazlatma | Hanımların Dünyası

loading...

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

dis-beyazlatma

Diş beyazlatma çoğu kişinin belirli zamanlarda ihtiyaç duyduğu bir sorun olmaktadır. Bu gibi durumlarda dişlerinizde oluşan sarımsı tabaka sizleri gülümsemekten alıkoymaktadır. Dişlerin parlak görünmesi için yapabileceklerini araştırmalar yaparak muhakkak bir şeyler bulmuş olabilirsiniz. Fakat buradan aktarılacaklar herhangi bir cerrahi müdahale de bulunmadan evde yapılabilecek işlemler olup herhangi bir aşırı maddiyatta gerektirmemektedir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır ki dişleriniz açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bunlardan en önemlisi dişlerinizi beyazlatırken aşındırmayın. Çünkü diş beyazlatma için geliştirilen bir çok yol bazen aşındırma ile diş beyazlatma sağladığından kaş yaparken göz çıkarma deyimini gerçeğe uyarlamış olmaktadır. Diş beyazlatma konusunda en önemli olan konulardan biri olan aşındırma bazen bir kimyasalla bazen de çok güvendiğimiz diş macunuyla olabilmektedir. Çünkü çoğu diş macunu dişe yarar sağlar gibi gözükerek ileriki dönemlerde bazen dişi tamamen kaybetmemize neden olmaktadır. Bu gibi durumlara alternatif olarak denenmiş olan yöntemlerden olan evde yapabileceğiniz işlemler bulanmaktadır.

Karbonatla Diş Beyazlatma Eski zamanlarda da sıklıkla kullanılan karbonat kullanılarak diş beyazlatma günümüzde de kullanılmaktadır. Karbonat dişlere uygulanması sırasında diş beyazlatma işlemeni gerçekleştirirken bir yandan da ağızdaki bakterileri yok ederek avantaj sağlamaktadır. Ağız için de yemeklerden sonra fırçalamayı ihmal ettiğimiz zamanla da üreme gösteren mikro organizmalar karbonat tarafından temizlenmektedir. Aynı zamana da ağız diş plakasını da temizleyerek fayda sağlamaktadır. Sert yapıya sahip olması açısından dişlere fazla temas ettiğinde aşınma etkisi yaratacağından kullanılırken diş minesine zarar vermemesi için çalkalama usulü ile uygulanması daha uygun olmaktadır. Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma Diş beyazlatma yöntemlerinden bir başkası da sofra tuzu olmaktadır. Diş beyazlatma etkisinin yanında diş etlerin ide bakım sağlaması ve güçlendirmesi ile bilinmektedir.ağız içinde bulunan mikroorganizmalarda yom etme etkisi ile ve tüm bakterileri öldürücü etkisi yanında diş eti iltihaplarını kurutucu etkisi ile fayda sağlamaktadır.

Gliserin ile Diş Beyazlatma Diş beyazlatma yöntemlerinden olan fakat fazla bilinmeyen gliserinin anti bakteriyel özelliği sayesinde ağız içi yaralarını da iyileştirici etkisi görülmektedir. Mikroorganizmaları da öldürücü etkisi ile dişlerde oluşan sarımsı tabakayı önleme özelliğine sahip bir maddedir. Çilek ve Karbonat karışımı ile Diş Beyazlatma Diş beyazlatma yöntemleri arasında yer alan çilek plak oluşumu konusunda etkili bir çözüm olarak diş eti kanamalarını da durdurucu etkisi sayesinde faydalar saplamaktadır. Diş beyazlatma konusunda geliştirilen bu tür yöntemlerin yanında bir çok deneme ve sonuç alına yöntemlerden bir diğeri de muz kabuğu ile diş beyazlatma yapılabilmekledir.

Muz kabuklarını iç kısımlarını dişlerinize sürerek yapacağınız uygulama sayesinde dişlerin üstünde buluna sarı tabakayı temizlemektedir. Karbonat diş beyazlatma konusunda ne kadar etkili olduğu bilinen bir madde olarak elma sirkesi ile birleşimi ile dişler kısa bir süre fırçalandığında dişlerde beyazlama elde edilebilmektedir. Fakat elma sirkesinin yapısal bakımdan asit üreten yapı olması ve karbonatın sert yapı sayesinde diş yüzeyinde aşınma oluşturacağı için aşırı bir fırçalama yapılmadan yumuşak bir uygulama ile günde bir kez uygulanabilmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb