Diş Beyazlatma Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

 

İnsan hayatının en önemli yapı taşlarından birisi olarak bilinen diler günlük yaşantımız için son derece önem taşımaktadırlar. Diş sağlığı ve dişin beyaz ve sağlıklı olması insanın öz güvenini artırır. Bu nedenle diş sağlığı için diş bakımını ihmal etmemiz gerekir. Dişin beyaz olması için çeşitli önerilerde bulunacağız. Bakalım diş beyazlatma yöntemleri neler dilerseniz sizleri bu konuda yeterli bir şekilde bilgilendirelim. Diş Beyazlatma Yöntemleri İçin Uygulanacak Adımlar Özellikle bayanlar ve baylar dışarı yaşantılarında kişisel bakımlarını en iyi şekilde yaparak fark yaratmak isterler. Bu nedenle konuşma ve iletişim esnasında diş minelerinde sarılık olması karşı tarafı rahatsız edebilir. Bu durumu en iyi şekilde atlatabilmesi için diş minesinin bembeyaz hacme ulaşması gerekir. Bütün bunların sağlanabilmesi için gerekli bakım ve öz veri oldukça önem taşımaktadır.

Dişler ne kadar temiz ve düzenli fırçalanırsa diş beyazlayacak zamanla inci gibi dişlere sahip olacaksınız. Diş beyazlatma yöntemleri için uygulanacak adımlar neler isterseniz hep birlikte bilgilenelim. Diş Beyazlatma Taktikleri Öncelikle dişin düzenli fırçalanması en gerekli bakım önerileri arasında yer alır. Günde en az 2 kere olmak koşulu ile diş düzenli aralıklar ile fırçalanması gerekir. Diş sağlığı katiyen ihmale gelmez. Diş fırçası ve diş macunu seçimi oldukça önem taşımaktadır. Bir de dişlerinizi fırçalarken fırçayı doğru tutmanız gerekir. Oval bir şekilde dişe masaj uygulanacak şekilde dişinizi fırçalayabilirsiniz. Diş fırçası kaliteli olmalı diş macunu ise diş sağlığınıza uygun kalitede yer almalıdır. Bununla beraber bakım ve düzen dişin gidişatını dengeleyecek diş beyazlamaya otomatik olarak başlayacaktır.

Dişin beyazlamasın da en büyük etken dişi doğru bir şekilde fırçalamak ve düzenli olmaktır. Bir diğer uygulama ise diş minesine iyi gelecek sağlıklı gıdaları tüketmektir. Örneğin beslenme şekline dikkat ettiğiniz zaman yediklerinize ve içtiklerinize mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Mesela siyah çay tüketimi fazla olduğunda diş mineleri hızlıca saramaya başlayacaktır. Çay, kahve ve benzeri içeceklerde dişin hasar görmemesi için şeker kullanımını azaltmalısınız. Eğer çok çay içen birisi iseniz çay büyük ihtimalle dişin sararmasına zemin hazırlayacaktır. Sigara Kullanımı Dişleri Sarartıyor! Zararlı içecekler nikotinler iç hastalıkların hızlıca gelişmesine zemin hazırlar. Özellikle dişlerin düşmanı olan sigara ve alkol tüketimine dikkat etmeniz gerekir. Sigara sağlığı bozan etkendir. Yaşam kalitesini düşürerek sizin sağlıksız bir şekilde hayata devam etmenize neden olur.

Dişlerinizin beyazlamasını istiyorsanız sigaradan mümkün oldukça uzak durun. Evde Doğal Kürler İle Dişleriniz Beyazlasın! Evde uygulayabileceğiniz kürler diş minelerini hızlı bir şekilde temizleyebilir. Diş plaklarınızın inanılmaz derecede beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Karbonatlı limon kürü dişin beyazlaması için ideal bir seçimdir. Yapmanız gereken dişinizi fırçaladıktan sonra diş fırçasına bir miktar karbonat ve taze limon damlası akıtın. Dişinizi en az 2 dakika kadar bu kür ile fırçalayın. Dişlerde sarama varsa kısa bir zamanda azalacaktır. Eğer bunu her gün uygularsanız dişlerinizde inanılmaz derecede değişimler göreceksiniz. Bunun için sabırlı olmanızı tavsiye ediyoruz. Sirke ile diş temizleme insanların aklına gelmez.

Evde kullandığınız elma ve ya üzüm sirkesi ile dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçaladığınız vakit dişlerde güçlenme ve beyazlamalar meydana gelir. Üstelik diş enfeksiyonlarına ve diş mikroplarına karşı etkili bir çözüm olduğunu buradan sizlere hatırlatmak istiyoruz. Size evde uygulayabileceğiniz diş beyazlatma tavsiyeleri hakkında bilgileri aktardık. Sizlerde bembeyaz dişlere doğal yöntemler ile sahip olabilirsiniz. Her gün düzenli diş bakımı ve beslenme şeklinize dikkat ettiğiniz sürece bu sorunların azaldığını fark edeceksiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb