Diş Beyazlatma Yöntemleri | Hanımların Dünyası

loading...

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

dis-beyazlatma-yollari-1

Bembeyaz dişler güzel bir gülümsemenin en önemli parçalarından biridir. Gülen bir yüzün ise hem sizi daha genç gösterdiği gibi hem de canlı, dinamik bir yapıda olduğunuzu ifade ettiği bilinen bir gerçektir. Fakat günlük hayattaki alışkanlıklarımızın pek çoğu dişlerimizin giderek sararmasına güzelliklerini kaybetmesine ve bu nedenle özellikle kadınlarda büyük rahatsızlıklara neden olmaktadır. Her ne kadar hastanede gerçekleştirilen diş beyazlatma yöntemleri,tedavileri olsa dahi eğer çok ileri bir sararma durumu ile karşı karşıya değilseniz evde uygulayabileceğiniz yöntemler de mevcuttur.

dis-beyazlatma-yontemi

Dişleri sararmaktan kurtarmak ilk adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Gün içerisinde tüketilen alkol, sigara, çay ile kahve gibi maddeler dişlerimizin renginin solmasına ve giderek daha da sarı hale gelmesine neden olmaktadırlar. Eğer tamamen bırakamıyorsanız bile bunların tüketimini hatırı sayılır miktarda azaltarak sararmaların daha hafif ve düşük düzeyde kalmasını sağlamak sizin elinizde. Fakat dişlerinizdeki sararma çeşitli sağlık sorunlarından dolayı gerçekleşiyorsa bunu test edebilmek için doktorunuza görünmeniz ve rahatsızlığın hangi sebepten olduğunu bilmelisiniz. Bilhassa dişlerinde başka sıkıntıları da olan hastaların kendi kendilerine çeşitli tedaviler denemeleri gelecekte ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir.

dis-beyazlatma-yollari

Çocuklarda ise çocuk diş doktoru sizlere gereken tüm bilgileri sağlamakta yeterli olmaktadır. İlk olarak deneyebileceğiniz diş beyazlatma yöntemleri ise; 2 damla zeytinyağı, yarım limon ile 1 çay kaşığı soda/karbonatla hazırlayacağınız karışımı dişlerinize uygulanmasıdır. Özellikle yediğiniz ve ya içtiğiniz maddelerden kaynaklanan sararmalara karşı etkili olan bu yöntem arada bir uygulandığında yüzeysel sararmaların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Eczane ve ya süpermarketlerde bulabileceğiniz diş beyazlatıcı diş macunları ile diğer sıvı beyazlatıcıları da kullanım talimatındaki gibi deneyerek dişleriniz üzerinde nasıl bir etki bıraktıklarını görebilirsiniz. Eğer ki, belirtilen süre sonunda hala beyazlama etkisini göremiyorsanız farklı sebeplerden sararmalar mevcut olabilir ya da bu beyazlatıcılar sizin dişinize uygun olmayabilir.

dis-beyazlatma-yontemi

Ayrıca doğal diş yapınızın sarı olması durumunda herhangi bir beyazlatıcı maalesef etkili olamaz. Beyazlatıcı macunlar kullanıldığı halde dişlerin düzenli olarak fırçalanmaması ile buna bağlı olarak etki meydana gelmemesi de rastlanılan durumlar arasında yer almaktadır. Gerek dişlerinizin genel sağlığı gerekse de beyazlığı için günde iki veya üç defa dişlerinizi fırçalamayı unutmamanız gerekir. Böylelikle beyazlık sorunlarının yanında meydana gelebilecek ağız kokusu gibi diğer rahatsızlıklardan da kurtulma şansına ulaşabilirsiniz. Eğer ki, sorunlarınıza çözüm bulamıyorsanız çevrenizdeki diş doktoru sayfasına göz atarak kendinize medikal bir çözüm aramanız gerekir.

dis-beyazlatma-yollari

Karbonat limon diş beyazlatma yöntemi dişler zaman içinde tüketilen yiyeceklerden ya da diğer sebeplerden dolayı sarara biliyor. Bu renk değişimi görsel olarak kişileri rahatsız edici etkiye neden olur. Gülüş sırasında sapsarı görünen dişlerin beyazlatılması için ise evde uygulanacak bazı yöntemlerden destek alınabilirsiniz. Bu diş beyazlatma yöntemleri arasında kullanılan karbonat ve limon oldukça yaygın bir yöntemdir. Bembeyaz dişlere sahip olmak için evde karbonat limon suyu karışımından yararlanabilir. Dişlerdeki sararma genetik etkenlerden dolayı ortaya çıkıyorsa bu yöntemin faydalı olacağını söyleyemiyoruz.

dis-beyazlatma-yontemi-1

Diş Beyazlatma Yöntemleri Resimleri

dis-beyazlatma-yontemleri-1dis-beyazlatmadis-beyazlatma-yontemleridis-beyazlatmadis-beyazlatma-yontemleridis-beyazlatma-1dis-beyazlatma-yontemler-1dis-beyazlatma-yontemlerdis-beyazlatma-yontemler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb