Diş Ağrısı Nasıl Geçer | Hanımların Dünyası

loading...

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısı insanlara en çok acı veren ağrılardan biridir. Dişlerin ağrıması için gerekli şartların oluşmuş olması gerekir. Bunlar çürüme, iltihaplanma, kırılma ya da çatlama olabilir. Özellikle çürük dişlerin yaptığı apseler son derece ağrı vericidir. Diş ağrısından kurtulmak için ağrı kesiciler etkisiz kalır. Eğer dişinizdeki acıyı hafifletmek istiyorsanız tuzlu su ile ağzınızı gargara yapabilirsiniz. Bu sayede dişinizi doğal olarak uyuşturmuş olursunuz ve ağrınız azalır.

Diş Ağrısında Yapılması Gerekenler

Dişiniz ağrıdığında ağrı kesici içmeden önce iki kez düşünmeniz gerekir. Eğer dişiniz iltihaplandığı için ağrıyorsa ağrı kesici içmek dişinizi daha da kötü bir hale sokacaktır. Bu sebeple iltihaplı diş için kesinlikle ilaç içilmemelidir. Eğer dişinizdeki ağrıyı hafifletmek istiyorsanız iltihaplı bölgeye buz koyabilir ya da soğuk su ile ağzınızı gargara yapabilirsiniz. Soğuk su ağzınızda bir şok dalgası yapacağı için ağrınızı hafifletecek ve sizi rahatlatacaktır. Bu sebeple ilaç almadan doğal yolları denemek gerekir.

Diş-ağrısı-geçirme
Dişinizi Hemen Çektirmeyin

Dişi ağrıyan herkes genel olarak diş çektirmeyi düşünür. Fakat bu son derece yanlış bir durumdur. Eğer dişiniz herhangi bir tedavi ile kurtulabiliyorsa o tedaviyi almanız gerekir. Can havli ile dişinizi çektirdiğinizde iş işten geçmiş olur ve o diş asla yerine gelmez. Zamanla yapay ya da takma dişlere muhtaç kalabilirsiniz. Bu sebeple ağız ve diş sağlığına son derece dikkat etmek gerekir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb