Dilek Yarımadası Milli Parkı Güzelçamlı Kuşadası | Hanımların Dünyası

loading...

Dilek Yarımadası Milli Parkı Güzelçamlı Kuşadası

Dilek Yarımadası Milli Parkı Güzelçamlı Kuşadası

Dilek Yarımadası Milli Parkı, Kuşadası’na gidip kesinlikle görülmeden dönülmemesi gereken bir doğal güzellik. Kuşadası’nda tatil yapıyorsanız gününüzü sürekli otelin havuzu veya plajında geçirmeyin. Kuşadası çevresinde Dilek yarımadası  gibi görünmesi gereken bir çok doğal güzellik var.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Nasıl?

Dilek yarımadası milli parkının beni mutlu eden en güzel yanı Türkiye’de pek göremediğimiz temiz çevresi. Cumartesi ve Pazar günleri Dilek Yarımadası Milli Parkı mesire yerli plajlarında adım atacak yer bulamazsınız ancak görevliler çok iyi çalışıyor olmalı ki çevrede bir tane çöp (poşet, ambalaj atıkları, pet şişe vs.) göremezsiniz.

Dilek Yarımadası Milli Parkında Yapılabilecekler

Eğer bisikletle giderseniz çok harika bir bisiklet turu heyecanı yaşayabilirsiniz. Adanın içinde bulunan bir çok koy plaj var onlardan birinde pırıl pırıl deniz suyu içinde yüzebilirsiniz. Siz plajda otururken yanınıza gelen insanlara alışmış yaban domuzları ile selfie fotoğraf çekilebilirsiniz. Ada içinde ki yollarda manzara terasları bulunuyor buralarda durup dinlenebilir ve inanılmaz güzellikte Ege denizi manzarasını izleyebilirsiniz. Araba ile girilebilen yolları olduğu gibi yalnızca yürüyerek ve bisikletle girilen tur yolu mevcut. Bisiklet ve yürüyüş tur yolunda Kaplan vs. gibi bir çok çeşit hayvanları görebileceğiniz tabelalar görebilirsiniz bu sizi şaşırtmasın. Eğer Dilek Yarımadasına denize girmek için gidiyorsanız deniz ayakkabısını kesinlikle unutmayın çünkü plajlarında kum yok tamamen taşlık pırıl pırıl plajlar.

Dilek Yarımadası Milli Parkına Nasıl Gidilir?

Harita’da Dilek Yarımadasına Kuşadası üzerinde nasıl gidilebileceğini görebilirsiniz. Haritayı yakınlaştırmak için üzerine tıklayın.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Kuşadası Nasıl Gidilir

Dilek Yarımadası Milli Parkı Giriş Bilgileri

Adaya girişte araç boyutuna göre ücret alınıyor. Eğer araçsız girerseniz’de kişi başı ücret alınıyor. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz gibi kesinlikle deniz ayakkabısı almadan gitmeyin mesire yerli plajı hariç diğer tüm koy plajları, denizi harika bir berraklığa sahip ama taşlık olduğu için ayakkabısız keyif alamayabilirsiniz.

 

Dilek Yarımadası Milli Parkı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb