Dilek Hanif Paris Moda Haftası’ndaydı!

Author

Categories

Share

Paris Couture Haftası’na katılan Dilek Hanif, yeni koleksiyonunu 3 Temmuz 2012 tarihinde Hotel Le Bristol’de moda severlere tanıttı.

Couture tasarımlarının sergilenmesi adına dünyanın en önemli etkinliği olan Paris Couture Haftası’na katılan Dilek Hanif, yeni koleksiyonunu 3 Temmuz 2012 tarihinde Hotel Le Bristol’de moda severlere tanıttı.

İlk kez 2004 yılında Paris Couture Haftası’na katılarak bu platformda Türk modasını temsil eden Dilek Hanif, “Paris’ten Türkiye’ye büyük bir gurur ve sevinçle döndüm. Sergimize katılanlardan aldığımız övgü dolu sözler hem markamıza olan güvenimizi daha da ileriye taşırken, ülkemiz adına da büyük bir gurur kaynağı oldu. Bu yılki koleksiyonumu ‘ultra couture’ olarak tanımlayan moda editörleri, her bir kıyafeti tek tek incelediler. Özellikle kıyafetlerdeki işçiliğin çok özel olduğunu dile getirerek, yarı değerli taşlardan oluşan koleksiyonu, adeta sanat eseri gibi incelediler” dedi.

Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu’nun eşi Efsane Burcuoğlu, Paris Başkonsolosu Uğur Arıner’in eşi Gülen Arıner, Heves Ekinci ve Füsun Tüfekçi de Paris’teki buluşmaya katılan isimler arasındaydı.

Dilek Hanif 2013 Sonbahar-Kış Couture Koleksiyonu

Hanif, Paris’te 2013 Sonbahar-Kış Couture Koleksiyonunu tarihte farklı izler taşıyan ve iki farklı kültürü yansıtan Rönesans ve Osmanlı döneminin zengin, ihtişamlı, parlak ve güçlü enerjisinin Dilek Hanif stiliyle birleştiriyor. Siyah, altın, bordo ve mavi-mor’un ağırlığı ve asaleti ile modellerdeki altın işlemelerin ön planda olduğu Koleksiyon, kadife, brokar, dantel ve ipek şifon gibi dokulara sahip. İşlemeler ve formların Osmanlı desenleriyle birleştiği tasarımlar farklı bir tarz oluştururken, kullanılan aksesuarlar da modellere ayrı bir ihtişam katıyor. Hanif, Koleksiyonun aksesuar seçiminde de; tasma kolyeler, taçlar, iri bileklikler veya manşetlere yer verirken, düz ve volumlu formlar ile kombin ettiği tarasımlarına zamansız bir klasik şıklık katarken, yarattığı dinamizm ile günümüz modasına dokunuyor.

Author

Share