Difenbahya Bitkisinin Çoğaltılması | Hanımların Dünyası

loading...

Difenbahya Bitkisinin Çoğaltılması

Difenbahya Bitkisinin Çoğaltılması

Eğer Difenbahya bitkisine sahipseniz bu bitkiyi gören tüm tanıdıklarınız sizden bir çellik isteyecektir. Ancak, Difenbahya bitkisinin çoğaltılması hakkında önemli detaylar vardır. Difenbahya salon bitkisini çoğaltmak için gerekli bilgileri sizler için derledik.

Difenbahya Bitkisinin Çoğaltılması:

*Difenbahya bitkisinde birkaç adet dal gövde var ise bunların birini gövdeye yakın bir bölümden keserek belli bir süre suya koyup köklenmesini sağlayabilirsiniz.

*Daha sonra sonra köklenmiş dalı yeni bir saksıya uygun toprak ve uygun saksı boyutlarına dikkat ederek ekebilirsiniz. Bu şekilde yeni bir difenbahya bitkisi elde etmiş olursunuz.

*İşyerlerinde, ofislerde ve evlerde çok büyümüş ve alt bölümünde yapraklarını dökmüş difenbahyaların altındaki boşluğu bitkinin toprağından çıkan gövdenin 25-30 cm üstünden keserek aynı köklendirme işlemine tabii tutabilirsiniz.

*Difenbahya bitkisinin saksıda kalan kesilmiş bölümünü hava almaması için mutlaka korumalısınız. Korumak amacıyla bu bölümü dondurucu silikon veya mum gibi cisimlerle havayla olan ilişkisini kesebilirsiniz.

*Zamanla kestiğiniz bu bölgenin toprakta kalan kısmı yaprak vermeye başlayacaktır.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb