Dermapen

Author

Categories

Share

Dermapen

Cilt bakımı ve cilt sağlığı son derece önem taşır. Yaşla birlikte genişlemiş gözenekleri,ince çizgileri,kırışıklıkları gidermek,cildi sıkılaştırmak veya daha dinç parlak genç göstermek için yapılan işlemlere dermapen olarak adlandırılmaktadır. Cildi tahriş etmeden soymadan uygulanan bir yöntem. Bu sebeple kullanım alanları da fazla. Mesela aknelerde,çatlaklarda ya da ameliyat sonrası izlerde de tercih ediliyor. Ucunda mikro iğneler bulunan elektrikli bir cihazdır. Uygulama yüz,boyun ve ellerde kullanılabilir. İşlem öncesi cildin iyice dezenfekte edilmesi gereklidir. İşlem yaklaşık 30 ila 40 dakika arası değişir. Bu süre boyunca cilt sıkılığını ve kan dolaşımını arttırdığını söyleyebiliriz. Mesela fazla güneşte kalmanın cilt için yararlı olmadığı hep söylenir işte böyle bir hasara yakalanmış olan cildinizin tedavisinde bu işlem rahatlıkla uygulanabilir.

Birçok farklı uygulamalara göre olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Kadın-erkek ayırmaksızın her tip cilt tipinde uygulanabilir. Kızarıklık oluşur ve bu cilt hassasiyetine göre değişiklik gösterir. Ve kendiliğinden de yok olur. Uygulanma süreci kadar iyileşme süreci de bir o kadar hızlıdır ve aslında bu kadar çok tercih edilmesinde de etkendir. Bu uygulamada bir olumlu şey daha acı hissedilmemektedir.Yaz aylarında da bu tedavi biçiminin kullanılması ayrıca artı bir seçenek olarak karşınıza çıkar.Yaşlanmaya gelme demek imkansız,etkilerini üzerinizde görmemekte mümkün olmadığına göre zamanı yavaşlatmak adına, cilde genç olacaksın komutunu yollamak için tercihiniz dermapen olmalı. Yaşlanmayı durdurmak imkansız olduğuna göre yaşlanmayla beraber gelen olumsuz görüntüleri de durduramayız diye düşünmeyin! Cildinizin genç kalması için yapılan tüm çalışmalar arasında en başarılı olanı dermapen tedavisi yöntemidir.

Nasıl Bir Yöntemdir Dermapen Tedavisi? Cildinizde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılmaktadır. 90 derecelik iğneleme sayesinde çok az hasar oluşturduğu için tedavi olacak kişiler için daha güvenli bir yöntemdir. Otomatik ve titreşimli iğneleme yapıldığından dolayı ağrı ihtimali azaltılarak, ürünlerin emilimini artırır böylece tedavinin etkisi artar. Üstelik bu tedavi yöntemi ile cildin üst tabakası hiçbir zarar görmemektedir. Soymadan, tahriş etmeden cilde derinden etki eden bir yöntemdir. Birçok cilt probleminde kullanılan dermapen tedavisi, sivilce izlerinde, gözeneklerinizin kapanmasında, güneş lekelerini yok etmede, cilt yenilemede, göz çevresinde her türlü problemlerinizde etkin olarak tedavi olunan bir yöntemdir. Dermapen tedavisinde, bütün cilt tedavisi için kullanılan ilaçlar, vitaminler ve prp hep birlikte kullanılabilmektedir.

Bu ilaçlar, vitaminler ve kanımızdan elde edilen yöntem olan prp uygulamasının hepsinin cilt yoluyla emilmesini sağlayan dermapen sistemi, bu özelliğiyle tüm etkiyi maksimuma çıkarmaktadır. Her yönüyle diğer cilt tedavi yöntemlerinden çok daha mantıklı, maliyeti cazip, güvenli, sonucu mükemmel bir yöntem olan dermapen sistemi, akupunktur iğneleriyle geliştirilmiş olan farklı ve çok etkin bir yöntem olmasıyla günümüzde en çok tercih edilen cilt tedavi yöntemi olarak ilk sıralarda yerini almaktadır. Dermapen tedavisi, diğer lazer tedavileri ve kimyasal peeling gibi uygulamalardan çok daha güvenilir, etkin sonucu olan bir uygulamadır. Dermapen yönteminin diğer önemli özelliği ise diğer cihaz uygulamalarına bakarak çok daha az maliyetli olmasıdır. Son zamanlarda Amerika’da en iyi gençleştirme yöntemi olan dermapen tedavisi, artık Türkiye’ de de hızla yayılmakta olan bir tedavi yöntemidir.

Author

Share