Denenmiş Güzellik İpuçları

Author

Categories

Share

Sıkı, canlı, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız yazımızda paylaşacağımız denenmiş güzellik önerilerinden faydalanabilirsiniz. Evde kolayca hazırlanabilecek bakım kürleri ve cilt maskeleri, doğal ve sağlıklı bir şekilde güzelliğinize güzellik katacaktır.

Sivilcelere Karşı Aspirin Maskesi

Sivilcelere Karşı Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır

Bir aspirini ezerek toz haline getirin ve çok az su ile karıştırın. Karışımı sivilcelerin üzerine uygulayın. Hem kızarıklıklardan hem de ağrılardan kurtulacaksınız. Özellikle stres altında kaldığınızda veya regl dönemlerinde olur olmaz çıkan sivilcelerden kurtulmak için aspirin maskesini deneyebilirsiniz.

zeytinyağı ile akne tedavisi

Zeytinyağı ile Akne Tedavisi

Cildimizdeki kıl köklerinde biriken yağ ve kirleri temizleyerek sivilcesiz bir cilde sahip olmak için zeytinyağının faydalarından yararlanacağız. Bunun için zeytinyağını bir miktar tuz ile macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız macunu sorunlu bölgelere uygulayın. 2 dakik kadar bekledikten sonra ılık su ile ovuşturarak temizleyin.

Kuru Ciltler için Gül Suyu

Kuru Ciltler için Gül Suyu

Cildiniz kuru ve yıkandıkça daha çok gerilip, kuruyor mu? Gül suyu jeli ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Bunun için gül suyu, bebe şampuanı, ıtır yağı ve lavanta yağını birbirine karıştırın. Bu jelle yüzünüzü her sabah ve akşam yıkayın. Peşine çok yoğun bir nemlendirici uygulayın. Cildinizin ferahladığını hissedeceksiniz.

Author

Share