Demet Akalın’ın Dünyası, Demet Akalın Kimdir ?

Author

Categories

Share

Demet Akalın 23 Nisan 1972 yılında Gölcük’te doğdu. İlk öğretimini gölcükte lise hayatını da Barbaros Hayrettin Lisesinde tamamladı. Yaşar Alptekin’in mankenlik kursunda mankenliğe ilk adımını atmış oldu… Neşe Erberk Ajansında mankenlik yapmaya başladı… Kısa sürede mankenlik mesleğinde popüler olan Akalın, bazı sinema filmlerinde rol aldı.

Filmler ;

1992 Yapımı : Günlerden Pazar

1994 Yapımı : Tele Anahtar

1994 Yapımı : Sensiz Olmaz

 

Akalın, mankenliğe devam ederken ardından müzik sektöründe çalışmalar yapmaya başladı… Ve ilk albümü olan “SEBEBİM” albümünü çıkardı. Aynı zamanda ilk klibini de Sebebim adlı şarkısına çekti. Bu şarkının başarısı ve sevilmesi çok kısa zamanda ortaya çıktı. Bestesini Niran Ünsal’ın imzaladığı şarkı büyük ün kazandı.

 

2000 Yılında çıkardığı “YALAN SEVDA”  isimli singleları arasında ön plana çıkmayı başardı. 3 Yıl sonra “UNUTTUM” albümünü piyasaya sürdü. Albüm 79.000 kopya sattı. 2004 yılında “BANANE” albümünü çıkardı.

12.Kral Tv Video Müzik Ödüllerinden “En iyi Pop Kadın Sanatçı” ve “Yılın Şarkısı” adaylıklarını elde etti. “Aşkın açamadığı kapı” ile yılın şarkısı ödülünün sahibi oldu.

2006 yılında “KUSURSUZ 19” Albümü çıktı. Çıkış şarkısı “Afedersin” oldu. Ardından Avrupa Top 100 listesine giriş yaptı.

 

Tüm Albümleri ;

Sebebim

Yalan Sevdan

Unuttum

Banane

Kusursuz 19

Dans Et

Zirve

Aşk

Giderli 16

 

Ve birçok ödül sahibi Demet Akalın’a başarılarının devamını diliyoruz..

 

 

 

Author

Share