Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Author

Categories

Share

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

damatlik-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-hususlar

Yaz düğünlerini arkamızda bıraktığımız günlerde düğünlerin sayısı azalsa da sonbaharda düğün yapacak çift sayısı da oldukça fazla. Peki kır düğünlerinin yerini salon düğünlerine bıraktığı güz döneminde hangi damatlıklar moda olacak? Renkli damatlıkların bir süre trend olmasının ardından tekrardan koyu renkler modaya hakim oldu. Gelinliğin beyaz seçiminin olmasıyla birlikte koyu renk hem gelini ortaya çıkaracaktır hem de koyu renklerin asiliğiyle birlikte fazlasıyla dikkat çekecektir. Kravat seçiminde ise koyu renkli yapılırsa damatlığı iyice boğuk bir hale getireceğinden hafif açık tonlu renk kullanımı idealdir. Eğer parıltılı bir şeyler istiyorsanız fazlasından kaçınmalısınız.

Gelinlikle damatlığın uyumu düğün için kurulan konseptin en önemli parçalarındandır. Gelinliğin üzerinde parıltılı parçalar var ise damatlık ta bunlardan kaçınmalı veya gelinliğe uyumlu olarak parıltılı nesneler kullanılmalıdır. Ayakkabı seçiminde ise abartıdan kaçınılmalıdır. Mat renkli ayakkabı damatlık için idealdir fakat gelinliğin modeline göre rengini farklı olarak kullanabilirsiniz. Siyah damatlığın altına beyaz ayakkabı kullanmak da saçma olur! Ayrıca ayakkabı seçimini yaparken kemere ve kravata hatta yakaya takılan mendile bile dikkat etmeniz gerekmektedir. Kemeri, kravatı ve mendili düz renkli olarak seçtiyseniz ayakkabıda hafif pırıltılı şeyler kullanabilirsiniz. Mendil seçiminde ise damatlığa olan uyumunun yanı sıra gelinliğe olan uyumu oldukça önemli ve etkilidir. Gelinlik beyazken mor mendil takmak oldukça absürt ve anlamsız olur. Bu yüzden hem damatlığa uygun hem de gelinliğe uygun bir mendil bulmalısınız. Lacivert veya açık tonlu lacivert siyah damatlık için uygun ve ideal bir renktir. Kemer seçimini yaparken mendilde olduğu gibi gelinliğe de dikkat edilmelidir.Koyu takım giyildi ise koyu renkli bir kemer veya gelinin üzerinde olan bir renge uyumlu bir kemer mantıklı bir seçim olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer hususta kemerin tokası dır. Tokada ki aşırı parlak seçimlerden uzak durulmalıdır.

Gömlek seçimi için ise klasiklerden fazla uzaklaşmamalı siyah veya beyaz gömlek tercih edilmelidir. Tercihe göre beyaz gömleğe siyah düğmeler kombin edilebilir ve dikkat çekici hale getirilebilir. Bunların yanı sıra damatlıklar da sıkça tercih edilen bir diğer renk ise bordodur. Bordonun lacivertle uyumunun oldukça kullanışlı olması bu tercih asıl sebeplerindendir. Gömleği genelde beyaz tercih edilen bu takımın da bordo renkte olması düğünde dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Author

Share