Daha Zeki Bebekler İçin Önemli Tavsiyeler | Hanımların Dünyası

loading...

Daha Zeki Bebekler İçin Önemli Tavsiyeler

Daha Zeki Bebekler İçin Önemli Tavsiyeler

Anne ve babalar için çocuklarının her daim zeki ve akıllı olması oldukça önemlidir Uzmanlar ise çocukların ileri ki yaşlarda zeki olmasının genetik özelliklere de bağlı olduğunu araştırmalarında ortaya koymuştur. Genetik faktörlerin dışında tabi ki uygun faktörlerinde olması gerekir. Bunun içinde bebeğiniz anne karnında iken harekete geçmeniz gerekir. İşte aşağıdaki önerilerle anne karnında bebeğinizin daha zeki olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz ile sık sık konuşun
Yapılan araştırmalar gösterdi ki anne karnında iken bebeğiyle konuşan annenin bebeği doğduktan sonra daha hızlı gelişim göstermekte ve tepkilere daha hızlı cevap vermektedir.

Bebeğinize ara sıra da olsa kitap okuyun
Bebeğinizi dil konusunda daha aktif olmasını istiyorsanız vakit buldukça farklı dillerde de olsa kitap okumanızı tavsiye ederiz.

Stresten uzak kalmalısınız

Stresli bir hamilelik geçiren her annenin bebeği bundan olumsuz bir şekilde etkilenmektedir. Onun anlamadığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Bundan dolayı sakin ve huzurlu bir hamilelik geçirmeniz gerekir.

Besleyici gıdalar ile beslenin 

Bebeklerin anne karnında iken annenin doğru beslenmesi çok önemlidir. Özellikle beyin gelişimini tamamladığı son aylarda bol bol ceviz tüketin. Bununla beraber bol vitaminli gıdalara ağırlık veriniz.

Sigara ve alkolden uzak durmak

Sigara ve alkol bebek için en olumsuz ürünlerdir. Kendiniz içmeseniz de sigara içilen ortamlarda olsanız dahi bebeğini bundan çok fazla etkilenecektir. Bu yüzden sigara ve alkolden uzak kalmanız gerekir. Bunun dışında bol bol temiz hava alın ve bebeğinizi farklı sesleri dinlemesine fırsat veriniz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb