CV Nasıl Hazırlanır? İş Başvurusu Yapacaklar Dikkat! | Hanımların Dünyası

loading...

CV Nasıl Hazırlanır? İş Başvurusu Yapacaklar Dikkat!

CV Nasıl Hazırlanır? İş Başvurusu Yapacaklar Dikkat!

İş başvurusu yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta CV hazırlamak olacak. CV hazırlarken yapılan yanlışlara sizde düşmeyin ve CV yani Özgeçmişinizi olması gerektiği şekilde hazırlayın.

CV, Özgeçmiş Nasıl Hazırlanmalı?

– Öz Geçmiş yani CV adından’da anlaşıldığı gibi kısa ve öz olmalı.

– Genellikle 1 sayfayı geçmeyecek biçimde hazırlanmalı.

– Özgeçmiş / CV ile başvuru yaptığınız iş yerinden görüşmeye çağırıldıysanız yanınızda kıs öz geçmiş ile birlikte kendiniz hakkında daha detaylı ayrıntılar içeren belgeler ile görüşmeye gitmelisiniz.

– CV hazırlarken en başta adınız soyadınız ve iletişim bilgilerinin kesinlikle eksiksiz olması gerekiyor. En önemli ayrıntılardan biri iletişim bilgilerine güncel bir mail adresi ve sürekli ulaşılabilecek telefon numarası olmalı.

– CV belgenize fotoğraf koyma zorunluluğunuz yok koyacak iseniz kesinlikle kurumsal görünen profesyonel bir vesika fotoğrafı olması gerekiyor. Örnek olarak facebook’ta kullandığınız arkadaşlarınız ile ya da ev, tatil, dış ortamda çekilen bir fotoğrafı kesip yerleştirmek iş verenler tarafından amatörce ve ciddiyetsiz olarak karşılanıyor.

– CV’de yazacağınız iş deneyimlerini olumlu, olumsuz kesinlikle doğru bilgiler ile yazmalısınız.

– CV hazırlarken en önemli detaylardan biri de imla hataları. Hatalı cümle kurmak, açıklayıcı olmayan ve kelime hataları ile cümleler yazmak kesinlikle olumsuz bir görünüm oluşturuyor iş veren açısından. (bu da işini ne kadar düzenli ve eksiksiz yaptığınızın göstergesi olacaktır.)

– CV hazırlarken referanslarınız mutlaka yazmalısınız. Şirketler artık CV incelemesi yaparken iyi referanslar görmek istiyor. Bu referansların hepsi telefonla aranacak gibi bir düşünce oluşmasın genellikle referansları arayan şirket çok azdır.

– İş aramak için yenibiris.com, kariyer.net gibi web sitelere rahatlıkla güvenebilirsiniz ve bu sitelerde ki bilgilerinizi eksiksiz tamamlamalısınız artık en iyi şirketler çalışanlarını bu web sitelerinden seçiyor.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb