Country Tarz Modası

Author

Categories

Share

Country Tarz Modası

Country Tarz İle Modayı Yakalayın

Konforlu, sıcak ve pastel veya toprak renklerinin çok daha fazla hakim olduğu, yumuşak konumda yer alan detaylara sahip mobilyalarla döşenmiş bir alan sizi daha çok keyiflendiriyorsa, tarzınız büyük olasılıkla Country olmaktadır. Birçoğumuzun bildiğinin aksine, Country tarzında yer alan dekorasyon koyu renklerden meydana gelmemektedir.

Country Tarzında Daha Çok Pastel Renkler Hakimdir

Daha çok pastel ve toprak renklerinin hakim olduğu ve ayrıca içerisinde daha çok doğada bulunan renklerin bulunduğu bir yapıdadır. Country tarzı ile evinizi sade ama şık, basit fakat bunun yanında oldukça konforlu, pastel ancak rengarenk bir yaşam ortamına çevirmeniz oldukça kolay olacaktır. Bunun için püf noktaları bilmeniz yeterlidir. Pencerenizden baktığınızda göreceğiniz çiçekler, ağaçlar ve gökyüzü renk seçiminde çok iyi bir şekilde ilham alabileceğiniz öğeler arasında yer almaktadır. Bu faktörleri gün ışığında eskittiğinizde işte Country tarza uygun renkleri sağlayabilirsiniz. Bunları beyaz, krem veya toprak tonlarıyla birleştirerek de oluşturabilirsiniz.Pastel tonlar üzerinde tek renk paleti üzerinde gitmeniz harika sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sade Şık Country Tarz
Sade Şık Country Tarz


Rahatlığın Tek Adresi Country

Koltuklar oldukça geniş ve rahat bir özelliğe sahiptir. Rengârenk yastıklarla konforunuzu yükseltebilirsiniz. Koltuk ve sandalye döşemelerinde, yastıklarda daha çok oranda pamuk, keten ve yünlü kumaşlar tercihi olabilmektedir. Düz, çizgili, ekose ya da çiçekli desenler arasından ruhunuza hitap edeni kolaylıkla bulabilirsiniz. Country mobilyalarda daha çok açık renkli ahşap malzemeler tercih edilmektedir. Doğal ahşaplar, ceviz, maun en fazla kullanılan ağaçlar arasındadır. Ayrıca hasır ve bambu mobilyalar da özellikle kış bahçelerinde, teraslarınızda ya da evinizin herhangi bir köşesinde de olabilmektedir.

Rahatlığın Tek Adresi

Seramik ve topraktan yapılacak olan aksesuarlar, ferforje serpiştirmeler ev dekorasyonunuzu tamamlamanızı sağlayacaktır. Country tarzda yer alan mobilyalarda el işçiliği oldukça önemli bir unsurdur. Yumuşak hatlar içerisinde yer alan gözleri ileri derecede rahatsız etmeyecek şekilde yapılmaktadır. Evinizin içerisinde çok daha ferah ve daha da havadar bir ortam yaratmak için duvarları açık renklerle yapabilirsiniz. Renk seçimi yapılması sırasında aynı renk paleti üzerinde durmaya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kontrast Renkleri İyi Ayarlayın

Eğer kontrast özelliğini içerisinde bulunan renkler kullanmak isterseniz, seçmiş olduğunuz rengin bulunduğunuz ortamda bir karmaşaya neden olmaması için, kontrast oranını çok daha az tutmanız uygun olabilir. Sadelik durumu (herhangi bir karmaşa durumundan uzak), ferahlık ile birlikte samimiyet noktalarına tam olarak uyduğunuzda kendinizi çok daha iyi yansıtan bir stil oluşturmanız oldukça kolaydır.

Country Tarz Modası Resimleri

Author

Share