Çörek Otu ve Zayıflama | Hanımların Dünyası

loading...

Çörek Otu ve Zayıflama

Çörek Otu ve Zayıflama

Eğer bitkisel otlarla kilo vermek istiyorsanız bir de çörekotu ile zayıflamayı deneyin. Doğru kullanıldığı takdirde sizde kilo verebilirsiniz.

Çörektotu bitkisi, dünyanın birçok yerinde yetişen ve destekleyici tedavi olarak bolca kullanılan bir bitkidir. Meyveleri çok tohumlu olup, tohumları siyah renkli ve oval bir şekildedir. Ölüm hariç her derde deva olarak bilinen çörekotu %21 protein, %38 karbonhidrat ve %35 bitkisel yağlardan oluşmaktadır. Ayrıca içerisinde palmitik asit, Omega-3, Omega-6, kalsiyum, sodyum, potasyum, fosfor, A,B,C ve B2 vitaminleri bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan nigellon ve thymoquinon gibi etken maddelerinin olması çörekotunun dengeleyici bir bitki olduğunu göstermektedir.
Çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan çörekotunun zayıflama üzerinde de önemli bir etkisi bulunmaktadır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan çörekotunu herkes tüketebilir. İdeal kiloyu korumak ve zayıflamak isteyenler çörekotunu bol bol tüketebilirsiniz. Günde üç defa yemeklerden yarım saat önce yani aç karnına 1 tatlı kaşığı yiyerek sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb